Home / Yazarlar / Lütfullah Kaleli / Can Kandaşlarım!

Can Kandaşlarım!

Öyle şeyler oluyor ki; yağılarımızdan (düşmanlarımızdan) daha hızlı- daha kararlı- daha mükemmel planlı olmak zorunluluğumuz vardır. Yağılarımız tarihidir. Onmaz halde intikam peşinde koşmaktadırlar.

Bizleri mahveden düşmanlarımızın gücü değildir. Bizi mahveden yüreklerimizin ayrı çarpması- hesabımızı bilmeyişimiz- konumumuzu umursamayışımız- ileriyi göremeyişimizdir. İçimizdeki bize benzeyen düşmanlarımızı görmezden gelişimizdir.

Sevgili soydaşlarım: duygusal davranmakla elimize hiçbir şey geçmez. Ancak yağılarımıza yarenlik etmiş oluruz. Soğukkanlı olmak- sağlıklı düşünmek, ölümüne yurdumuza-devletimize sahip çıkmakla zamanın ıssı (sahibi) oluruz.

Azerbaycan coğrafyasında kesif (yoğun) düşman faaliyetlerine tanık olmaktayız. Hiçbir Türk! Kendi süfli çıkarları için çatışmaz, yağının hizmetine giremez. Azerbaycan coğrafyası, Türk dünyasının göbeğini oluşturur. Türk dünyasını mahvetmek- Türkleri köle etmek için ANADOLUYU YOK ETMEK- AZERBAYCAN COĞRAFYASINI KARIŞTIRMAK GEREK. Uyanmamız lazım.

Azerbaycan coğrafyasını yakmadan yıkmadan insanımızın ölümüne mahvına neden olmadan, elde etmek birleştirmek gerek Aklımızı iyi kullanmak lazım. Güney Azerbaycan Türkiye’nin ric’at  (geri çekilme) hattıdır,içtima (toplanma )alanıdır. YAĞI; ORASINI BİZE İNSANSIZ -TAŞ ÜZERİNDE TAŞ OMUZ ÜZERİNDE BAŞ BIRAKMADAN VERMEZ.

Bu sebeple güney Azerbaycan bölgesinde; karışıklık çıkarmaya savaşır. Atalarımızın öğütlerine kulak vermelisiniz. Atalarımız der ki: “Yağının kıymetli hediyelerine( örtülü ödeneklerinden verdiği para vs.) Tatlı sözlerine ( propaganda- bireysel çıkarlar- çatıştırmaya yönelik söylentiler ve benzerleri)- Güzel avratlarına( kadınları kullanarak aramıza soktukları fitne ve ahlaksızlık) kanma!

Farslara gelince; şikayetlerinizde haklısınız-arzularınızda haklısınız amma ! Vaktin olgunlaşması için az daha sabırlı olmak lazım. Ev ödevi olarak içinizdeki düşmanlar üzerinde tarihi-siyasi ve iktisadi olarak çalışmalısınız.

Anadolu; içimizdeki düşmanların mahiyetini araştırmak için  bulunmaz bir nimettir. Onlarla nasıl başa çıkmaya çalıştığımızı çok iyi anlamalısınız. 150 yıllık planlarımızı rüyalarımızı kabusa çevirmemek için her fedakarlığı yapmalısınız. ARZULARIMIZI  KURSAĞIMIZA (İÇİMİZE) Gömmeyin.

Türkiye cumhuriyeti sizlerin birbirinizi yemenize Yağının ekmeğine yağ sürmenize asla izin vermeyecektir. Vermez. Zaten gerekenleri  yapıyor. Anadolu Türk’ünün üzülmesine sebep olmamalısınız. Batılı kuruluş ve devletlerle yakın teması olanlara şüpheyle yaklaşmalısınız. Batılı bin almadan çeyrek bile vermez.

Büyük Turanda buluşmak istiyoruz. Türk birliği tesis edilecektir. Bu kutlu davaya destek olmalı, bazı sıkıntılara katlanmalısınız. Devletlerimiz yüzer yaşlarına kolay gelmedi. Devletli olun devletli kalın. Görklü Tanrının selamı devletlerine sahip çıkan yiğitlerimizin üzerine olsun vesselam. Bütün kandaşlarımı çok ama çok seviyorum . Sağlıcakla kalınız.

 

 Lütfullah Kaleli

About admin

Check Also

Yastık Altına Mı Kaldık?

Erdoğan 24 Haziran 2018 seçimlerinde, “24 Haziran’da bu kardeşinize yetkiyi verin; döviz mi, faiz mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super