Home / Ekonomi / Arap Ekonomik Forumu’ndan Arap-Çin İşbirliğine Destek

Arap Ekonomik Forumu’ndan Arap-Çin İşbirliğine Destek

  1. Arap Ekonomik Forumu 12-13 Temmuz günlerinde Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta düzenlendi.

Foruma katılanlar, Çin ile Arap ülkeleri arasındaki işbirliğinin geniş bir ufku olduğunu savunarak, Kuşak ve Yol girişimi kapsamında ikili işbirliğini güçlendirme arzusunu ifade etti.

Arap Tarım Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği Başkanı ve Ürdün Ticaret Odası Başkanı Nael El Kabariti yaptığı konuşmada, Çin-Arap ilişkilerinin, özellikle ekonomik ve ticari temasların iyi şekilde sürdüğünü söyleyerek, gelecekte işbirliği alanının genişletilmesini istediklerini kaydetti. Kabariti, Çin’in ortaya koyduğu Kuşak ve Yol inisitiyatifinin çok sayıda Arap ülkesinde yankı uyandırdığını, inisitifin pratik bir öneri olduğunu sözlerine ekledi.

Lübnan eski başbakanı Fuat Siniora, Arap ülkelerinin karşılıklı saygı temelinde Çin’le ekonomik ve ticari temasları artırmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Adı geçen forumda Arap bölgesinin karşı karşıya bulunduğu ekonomik sorunlar, reform ve yatırım ortamı gibi konular ele alındı.

 

Türkiye’de Haber

About admin

Check Also

Temmuz Ayında Ekonomide Hareketlilik Vardı

Medya Takip Merkezi (MTM), Ekonomi Gazetecileri Derneği için yaptığı araştırmada geçtiğimiz ayın ekonomi başlıklarını belirledi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super