Home / Dünya / Kanada Milli Günü Resepsiyonuna Kanada Okulları Da Katıldı

Kanada Milli Günü Resepsiyonuna Kanada Okulları Da Katıldı

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu, geçtiğimiz günlerde Kanada’nın Milli Günü onuruna İstanbul’da bir davet verdi.

Davete, çeşitli ülkelerin konsolosları, belediye başkanları, iş adamları, eğitim kurumları yöneticileri ve önemli dernek yöneticileri katıldı. Resepsiyona Kanada Okulları’nı temsilen Kanada Okulları Türkiye Direktörü Ayşen Karşit ve Kanada Okulları Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Yılmaz Argüden de katıldı.

Davette aynı zamanda Kanada ile Türkiye arasındaki diplomatic iş birliğinin 75. yılı da kutlandı.

Kanada’nın İstanbul Başkonsolosu Ulric Shannon himayesinde gerçekleştirilen Kanada’nın kuruluşunun 151. Yılının ve Türkiye ile gerçekleştirilen diplomatic iş birliğinin de 75. Yılı olması nedeniyle duyulan memnuniyet dile getirildi.

Iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da ileriye taşınmasının hedeflendiğine vurgu yapıldı. Son yıllarda eğitim için Kanada’yı tercih eden Türk öğrencilerin sayısının da arttığına dikkatçekilen resepsiyonda eğitim kurumlarının yöneticileri de yer aldı. Kanada Milli Günü vesilesiyle ve Kanada-Türkiye diplomatic ilişkilerinin 75. Yıldönümü onuruna, Kanada Başkonsolosu Ulric Shannon’un 5 Temmuz’da Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlediği resepsiyona sponsorlar arasında yer alan Kanada Okulları da katıldı.

Kanada Okulları, anaokulundan liseye köklü bir eğitim modelinin yerleştirilmesi ve güçlü bir uluslararası eğitim kültürünün oluşturulması için 2015 yılında eğitim hayatına başladı. Kanada Okulları İstanbul’da Ulus, Levent, Moda, Bağdat Caddesi’nin ardından 2018-19 eğitim yılında Moda ve Florya’da da yeni kampüslerinde açılan liseler ile büyümeye devam ediyor.

Kanada Eğitim Müfredatı ile Türkiye M.E.B. müfredatının harmanlandığı okulda öğrenciler anaokulundan itibaren İngilizce eğitiminin yanında ikinci yabancı dil olarak Fransızca öğreniyor. Öğrenciler, yurtdışında eğitime devam edebilmenin kapılarını açan, Kanada Eğitim Bakanlığı ve M.EB. onaylı tüm dünyada geçerli akredite diploma ile mezun oluyor.

Çok dilli ve çok kültürlü bir ortamda oyunla öğrenme ve çocuğun potansiyelini gerçekleştirme, organic beslenme, eğitimde sarmal yaklaşım, öğrenci merkezli eğitim, lisenin bir ya da daha fazla yılını yurt dışında okuma ve Türkiye’nin ve dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitime devam etme gibi avantajları sunan okul, öğrencilerini dünya vatandaşı olmaya ve küresel birmezun ağına katılmaya hazırlıyor.

 

Türkiye’de Haber

About admin

Check Also

Hava Ve İklim Riskleri Şirketlerin Yüzde 88’inin Kârlılığını Tehdit Ediyor

Dünyanın her yerinde giderek artan ani hava değişimleri ülke ekonomilerinde milyarlarca dolarlık kayıplara neden olurken, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super