Home / Eğitim / Bakan Ziya Selçuk’un Öğretmen Odaklı Tutumunu Destekliyoruz
????????????????????????????????????

Bakan Ziya Selçuk’un Öğretmen Odaklı Tutumunu Destekliyoruz

Türk Eğitim-Sen Konya 1 Nolu Şube Başkanı Tanfer Ata, “Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un “Öğretmen arkadaşlarım benim şahsımda MEB’in koridorlarında temsil edildiğini asla unutmamalı. Yaptığım her şey, öğretmene hürmet içindir” sözlerini biz eğitim çalışanlarını memnun etti.” Dedi.

Bakan Ziya Selçuk’un, eğitim camiasının çok uzun zamandır hasret kaldığı bir tutumu ortaya koyduğunu kaydetti. Başkan Ata; “Bakan Selçuk’u yapıcı tavırlarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

Ata açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “MEB’deki devir teslim töreninde ‘Öğretmen arkadaşlarım benim şahsımda Milli Eğitim Bakanlığı’nın koridorlarında temsil edildiğini asla unutmamalı. Bir bayrak yükselecekse tümüyle öğretmen arkadaşlarımızın omuzlarında yükselecek. Yaptığım her şey, çocuğun hukuku için onlara hürmet içindir, dolayısıyla öğretmene hürmet içindir’ diye konuşan Sayın Bakan Ziya Selçuk çok uzun zamandır hasret kaldığımız bir tutumu ortaya koymuştur.

Sayın Bakanı öğrenciyi, eğitimi, eğitim çalışanlarını, öğretmeni önceleyen ve ilk meselenin çalışanları ve öğretmenleri motive etmek olduğu şuuruna dikkat çeken bu tavrından dolayı tebrik ediyorum.

İşte ilk düğme, bu olumlu tutumdur. Bu tutumun, yönetimde liyakati esas alan, çalışanların ayrıştırılmasına müsaade etmeyen, uygulamaları kişisel ya da ideolojik taassupla değil eğitimin ve ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda planlayan bir yönetim anlayışıyla beslenmesi en önemli beklentimizdir.”

 

 Türkiye’de Haber

About admin

Check Also

NEÜ 2017-2018 Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) 2017-2018 Mezuniyet Töreni Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezinde düzenlenen programla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super