Home / Yazarlar / Aydemir Sezginer / Toplumların Geleceğini İnsanların Eğitimi Belirier.

Toplumların Geleceğini İnsanların Eğitimi Belirier.

İnsan olarak yaratılmış olmamızın; vazgeçilemez temel sorunu; HAMİYYET VE MERHAMET dilenmeden, yaşamaktır. Çünkü insan. Bir düşüncesi, aklı ve vicdanı olduğu, Hürriyete bağlandığı, hak ve adalete değer verdiği, daima iyiye ve güzele yöneldiği, arama çalışma ve mücadele yeteneği olduğu, hemcinslerine karşı sevgi ve saygı duyduğu, barış içerisinde yaşamak istediği için; İNSAN, HÜRMET EDİLMEYE ve yaratılmışların en mükemmeli Olmaya layıktır.

Tekâmül etmiş insan, manevi ilimleri, tarihini, toplumun örf ve adetlerini. Fert ve toplum psikolojisini, sosyolojiyi, içinde yaşadığı çağın siyasi, iktisadi, sosyal, kültürel yapısını, dünyada meydana gelen olayları çok iyi bilir ve değerlendirebilir.

Tekâmül eğitimle mümkündür.

Eğitim insanlara belirli konularda bilgi sağlar. Değerler sistemini öğretir ve davranışlarını etkiler. İnsanların, her açıdan hayata bakışını belirler. En önemlisi ise, eğitim kişinin mesleğini ve toplumdaki yerini, kendisine, ailesine, mensubu olduğu topluma, milletine insanlığa sunacağı olanak ve itibarı belirler.

Eğitimden maksat insanların gününde mutlu gelecekten umutlu, huzurlu, müreffeh bir hayat yaşamalarını sağlamak olmalıdır. Her geçen gün daha iyi yaşam koşullarına, daha mükemmele ulaşmaktır.

Eğitimde temel amaç insanların yaratılışında, fıtratında bulunan değerleri korumak ve yaratılışına uygun yaşatmaktır Hamiyet ve zilletten kurtulmanın tek yolu da budur

Eğitim insanlarımızın, milletimizin, devletimizin geleceği ve bekası için programlanmalıdır. Birliğimizi, bütünlüğümüzü, bölünmezliğimizi, huzurumuzu esas almalıdır.

 

 Aydemir Sezginer

About admin

Check Also

Osmanlı’nın Yıkılışında Atatürk’ün Günahı Nedir?

Kendini bilmez kimi hadsizler, doğru dürüst tarih bilgisine erişmeden; Atatürk hakkında ulu orta kulaktan dolma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super