Home / Politika / Aytun Çıray : Kimse İzmir Limanını Kapatamaz

Aytun Çıray : Kimse İzmir Limanını Kapatamaz

İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, milletvekili adayı Mustafa Kerpişçi ve İzmir İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ağırbaş ile birlikte Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk’ü makamında ziyaret etti.

Deniz ticaretinin ve İzmir’in sorunları konuşulurken, İYİ Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı Mustafa Kerpişçi, Çandarlı Limanı’nı gündeme getirdi. İzmir Limanı’nın deniz ticaretindeki yeri ve kapasitesi tartışıldı.

“İzmir’de Rota İyi Parti’ye Dönmüştür”

Denizciler için en önemli unsurun rota olduğunu belirten İzmir 2.Bölge Milletvekili Adayı Sanayici ve İşadamı Mustafa Kerpişci  “Uzun zamandır sahada seçim çalışması yapıyoruz. Gitmediğimiz köy gezmediğimiz mahalle sıkmadık el bırakmadık.Gördük ki İzmirlilerin rotası artık İYİ Parti’ye dönmüştür.İYİ Parti iktidarında tüm iş dünyasının olduğu gibi denizcilerinde sorunlarını biliyoruz ve çözeceğiz”

“8 Bin Yıllık İzmir Limanı’nı kapattırmayacağız.” 

İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir 2. Bölge milletvekili adayı Aytun Çıray, “8 Bin yıllık İzmir Limanı’nı kapattırmayacağız. Hiç kimse, İzmir Limanı’nı kapatmak gibi oyunlara kalkışmasın” dedi.

İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, İzmir Limanı’nın geçmişi 8 bin yıl öncesine dayanır. İzmir’in gelişiminde ve bölgenin hinterlandı olmasında bu limanın büyük önemi var. Şimdilerde, İzmir Limanı’nı kapatmak için bazı oyunlar sahnelenmek isteniyor. Hiç kimse, böyle oyunlara tevessül etmesin. İzmir Limanı, İzmirlilerindir. Sahip çıkarız. Kapattırmayız” diye konuştu

“Mevzuat Çıkarılırken Bize Danışılsın”

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ise “Oda olarak başta İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray ve Sayın vekil adayımız Mustafa Kerpişci olmak üzere sizlerin yapmış olduğu bu ziyaretten oldukça memnunuz.Biz tüm partilere eşit mesafedeyiz.Sizlerden ve tüm partilerden isteğim denizcilik ile ilgili kararlar mevzuatlar çıkarır iken bizlere danışmanız” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 İsmail Ethem Taboru

About admin

Check Also

Tren Kazasının Acıları Yaşanırken Cumhurbaşkanlığı Törenlerinde Israr Edilmesi Doğru Değil!

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanının davetine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super