Home / Politika / Erdoğan’ı FETÖ Konusunda Uyardım

Erdoğan’ı FETÖ Konusunda Uyardım

İYİ Parti lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, 2010 yılındaki anayasa referandumuna karşı mücadele ettiğini belirtip, Erdoğan’ı FETÖ konusunda uyardığını söyledi.

MHP’den ayrıldıktan sonra İYİ Parti’yi kuran ve 24 Haziran’daki seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı olan Meral Akşener, Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu. Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

  1. Tura Kalırsanız Ne Yaparsınız?

“Çok da iyi olacak bu seçim döneminde Sayın Erdoğan süreli tekrar ediyor. Süper baskın seçim yaptılar. Her şey iyi ise neden seçim yapıldı? Her şey kötüyse neden ona oy versinler? En hazırlıklı en uzun süredir çalışan bir genel Başkan ve Cumhurbaşkanı adayıyım. Ekonomi konusunda bazı arkadaşları bir araya getirdik ve Ülke bu sarmaldan çıkar mı diye araştırdık. 16 yılda iktidar neler yapmış iddia ediyorum hiçbir siyasi parti tek tek çalışmadı. Sizin yaş grubundan biraz daha genç arkadaşlardan oluşan hem Türkiye’de hem yurt dışında önemli görevlerde buluşan bir rüya takımı gibi arkadaşlarımız var. Sayın Erdoğan seçildiği dönem kendi gençti ve yaşıtlarını taşıdı. Onlar artık hem ruhen hem bedenen orta yaşı geçti.

”Başkan Yardımcıları Kim Olacak?“

Ben İYİ Parti’nin Genel Başkanıyım, Kılıçdaroğlu CHP’nin, Karamollaoğlu Saadet’in Genel Başkanı. 2. Tura kaldıktan sonra liderlerle bir araya gelip başkan yardımcıları için fikirlerini alacağım. Bakanlar kurulu için de geçerli bu. Biz bir ittifak kurduk onların görüşlerini görmezden gelemeyiz.

Onları Da Uyarmıştım

Bizim partimizin teröre karşı net bir duruşu var. Partimiz 2 aylıktı terör uzmanları ve ilahiyatçılardan oluşan bir grup kurdum ve bir yol haritası çıkardık. Bunlarla nasıl mücadele ederiz diye o zaman hükümeti de uyardık düzgün mücadele edilmiyor diye. Onlar bana “FETÖ” diyor ben onlara “Şerefsiz” diyorum. 2 senedir öyle geziyorlar. FETÖ’den kaçak damatlar var. Pensilvanya’ya yüz süren herkes AKP’den milletvekili adayı. Bu nasıl bir mücadeledir. Ben terör örgütleri ile mücadeleye gayri ciddi buluyorum. Sayın Erdoğan’a da bugünkü şartlarda acıyorum. Bu kadar saçma sapan insanı etrafına toplamış. Bir Başbakan bir isnatta bulundu. Nasıl bir başbakan bir şey söylerde arkasında durmaz. Sayın Erdoğan bu konuda bir şey diyemiyor. Çünkü beni biliyor. 2010 referandumunda ben çok sert ‘Hayır’a çalıştım. Onları da uyarmıştım. Turgut Altınok’un kızı Ayça’da partimize katıldı. Çok güzel oldu. Satın Turgut Bey de efsane belediye başkanlarındandır.

Ekonomi Politikası

Şırnak ve Edirne’nin problemi aynı. İşsizlik, genç işsizliği. 16 yılda Türkiye’yi yönetenler neler yapmış tek tek baktık. İlginç şeylerle karşılaştık. 2,5 trilyon dolar devletin kasasına bir para girmiş. Bununla neler yapılmış bir tek bölünmüş yollar. Havalimaları, hastaneler, köprüler yandaş müteahhite verildi müşteri garantili. Meşhur çılgın projeleri var. 65 milyar dolar Kanal İstanbul’a yatırılacak deniyor. Tamam ama bunun ülkeye faydası ne olacak. Bu projelerin Türkiye’ye faydası sıfır. OHAL var insanlar yatırım yapmıyor. Yurt dışına para çıktığından Sayın Erdoğan da şikayetçi. 2010’dan 2016’ya tarım katkısı 18 milyar dolar düşmüş. 9,5 milyar dolarlık ithalat yapılıyor. Bu da 1 milyon tarım işçisinin işsiz kalması demek. Tarlalar boş, hayvancılık bitirilmiş. Ben hep iş bilmezlik olarak gördüm ama. Anadolu’yu gezdikçe bunun bilerek yapıldığını gördüm. Yoksullar üzerinden bir siyasi politika yürütülüyor. Gelecekte 2 şeyden savaş çıkacak biri su biri gıdadır.

‘Yalandan İftiradan Başka Bir Şey Yapmaz Oldular’

Biz her yıl 50 milyar dolarlık yatırım yapacağız sanayiye. 5 yıl içinde tarımı destekleyecek yem, mazot ve benzeri konularda çiftçimizi destekleyeceğiz. Müthiş bir israf var. Bununla ilgili devletin bütün kurumlarını inceleyeceğim. Başbakan çıktı TİKA’yı kapatacağımı bunun için talimat aldığımı söyledi. Yalandan iftiradan başka bir şey yapmaz oldular. Nedir bu diye TİKA’ya bir baktık. 6,5 milyar dolar bu kuruma giren bir para var bizim vergilerden toplamda 8 milyar dolar yıllık harcama yapılmış. Ne yapılmış bu kurum üzerinden para yurt dışına aktarılmış Sayıştay gözleminden uzak. Bir yere okul yapılmış nasıl yapılmış, kaça yapılmış bir bilgi yok? Mali’nin meclisini yapmışlar. Sudan’ın bilmem ne adasını tamir ediyorlar. Türkiye’de Osmanlı’dan kalma eserler çürüyor sözde “ecdat ecdat” diye geziyorlar.

‘Cumhurbaşkanı Seçilirsem İnsanlar Rahat Bir Nefes Alacak’

Önce insanlar rahat bir nefes alacak ve huzur gelecek. Şu an Türkiye bekar evi gibi darmaduman. Bu evi derleyip düzenleyeceğiz. Benim kafamdaki cumhurbaşkanı az konuşan, sabreden, vatandaşın derdini anlayabilen bir karakter. Türkiye’yi bir bayram sofrasına oturtmayı benimseyen bir cumhurbaşkanı olacağım. Seçildiğimde hemen OHAL kalkacak ve şeker fabrikalarının satışları durdurulacak. Devletin kurumları elden geçirilecek. Kuleli ve Işıklar askeri okulları açılacak. GATA eski haline getirilecek.

 

İsmail Ethem Taboru

About admin

Check Also

Tren Kazasının Acıları Yaşanırken Cumhurbaşkanlığı Törenlerinde Israr Edilmesi Doğru Değil!

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanının davetine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super