Home / Eğitim / Çocukların Hayalleriyle Süslenen Kupalar Ünlülere Gidecek

Çocukların Hayalleriyle Süslenen Kupalar Ünlülere Gidecek

Yön Koleji ve Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı’nın (TCYOV) iş birliğiyle, güç koşullarda yaşayan ve çocuk adalet sistemine girme riski altındaki çocuklar sanatla buluştu.

Çocukların hayallerini çizdikleri kupalar sanat dünyasının ünlü isimlerine hediye edilecek. Yön Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Miran Bacgeroğlu, fırsat eşitliği sağlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Çocuklarımızın toplumsallaşmaları için sanatla, bilimle ve teknolojiyle iç içe olmalarını sağlayacak etkinliklere vesile olmaya devam edeceğiz” dedi. “Şiddet aslında çocuğun bir şekilde kendini ifade etme biçimidir” diyen TCYOV Başkanı Nevin Özgün de bu çalışmayla başka türlü ifade alanlarının açıldığını söyledi

Yön Koleji ve Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı (TCYOV) çocuklar için oldukça önemli bir çalışmaya imza attı. Proje kapsamında, güç koşullarda yaşayan ve çocuk adalet sistemine girme riski altındaki 34 çocuk, sevdiklerine ve sanat dünyasından ünlü isimlere hediye edecekleri kupalara hayallerini çizdiler. Vakıf gönüllüleri, vakıf uzmanları, sosyal hizmetler ve psikoloji öğrencilerinin eşliğiyle yapılan kupalar; Ali Koç, Fatih Terim, Tarkan, Mehmet Aslantuğ, Bülent Şakrak, Özcan Deniz, Şahan Gökbakar, Caner Erkin, Berkay, Burak Sağyaşar, Volkan Bahçekapılı,Yetkin Dikinciler, İsmail Küçükkaya, Fatih Portakal ve Mert Fırat’a ulaştırılacak.

Fırsat eşitliği sağlıyoruz

Her zaman olduğu gibi kaynaklarını tüm çocuklarla paylaşmaktan mutluluk duyduklarını belirten Yön Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Miran Bacgeroğlu, “Aldığımız yönetim kararıyla, bu imkanlara sahip olamayan çocuklarımıza da imkanlarımız yettiği ölçüde fırsat eşitliği sağlamak istiyoruz. Sadece bizim okulumuzda eğitimden faydalanan çocuklar değil çocuklara hizmet veren dernek ve vakıflar aracılığıyla imkanları daha kısıtlı olan çocuklarımızın toplumsallaşmaları için sanatla, bilimle ve teknolojiyle iç içe olmalarını sağlayacak etkinliklere vesile olmaya devam edeceğiz” dedi.Yön Koleji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Uygurda “Bir çocuğun hayaliyle dünya değişir. Çocukların hayal kurmalarını ve bunları gerçekleştirmeleri için bütün olanaklarımızı kullanıyoruz” diye konuştu.

Aktif birey olmaları güçleniyor

“Şiddet aslında çocuğun bir şekilde kendini ifade etme biçimidir” diyenTCYOV Başkanı Nevin Özgün, “Çocuk adaletinin temeli önlemedir. Biz çocuklara farklı çalışmalarla başka türlü ifade alanları açıyoruz ki suça sürüklenmesinler. Kendini değerli birey olarak görebildikleri ölçüde aktif birey olmaları güçleniyor. Yön Koleji ile yaptığımız çalışma da onlara kendilerini değerli hissettirdi” ifadesini kullandı.

İstanbul Çamlıca’da yer alan Yön Koleji, 50’si anaokulu, 200’ü ilkokul, 200’ü de ortaokul olmak üzere toplam 450 öğrenciye eğitim verebilecek kapasiteye sahip. Dünyanın en önemli kalite ve akreditasyon kuruluşu Pearson onaylı YönX Eğitim Modeli ile öğrencilere yabancı öğretmenler tarafından anaokulundan itibaren yüzde 100 İngilizce eğitim veriliyor. 4’üncü sınıfta 2’nci yabancı dil öğretimine başlanıyor, Fransızca dil eğitimi sunuluyor. Robotik ve kodlama, zengin spor ve sanat aktiviteleri ile yurtdışındaki seçkin eğitim kurumlarıyla yapılan iş birliği çerçevesinde öğrenci değişim programlarıyla fark yaratan Yön Koleji, çocukların birer dünya vatandaşı olmasına katkıda bulunuyor.

 

İsmail Ethem Taboru

About admin

Check Also

Beykoz Üniversitesi Tercih Günleri 1-14 Ağustos’ta

Üniversite adayları bu yıl da seçecekleri üniversite ve bölüm ile hayatlarına yön verecekler. Bu süreçte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super