Home / Genel / Bem-Bir-Sen Ümmetin Evlatlarıyla İftarda Buluştu

Bem-Bir-Sen Ümmetin Evlatlarıyla İftarda Buluştu

Bem-Bir-Sen Konya Şube Başkanlığı’nın yetimlerle birlikte açtığı iftar programında konuşan Başkan Közoğlu, “Kimsesizlik, yetimlik, fakirlik hiçbir zaman utanılacak bir durum değildir. Aksine Rasulullah da yetim olarak büyümüştü” dedi. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Uslu da, “Yetimleri kendi evlatlarımız gibi büyütebilirsek, onların yanında olabilirsek işte o zaman imtihanı geçebiliriz” ifadelerini kullandı.

Bem-Bir-Sen Konya Şubesi’nin Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında belediye ve il özel idare çalışanları ve aileleri, iftar sofrasındayetim çocuklarla bir araya geldi. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu ve Bem-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Recai Karslı’nın da katıldığı iftar programı, Büyükşehir Belediyesi Akyokuş Restoran’da gerçekleşti.

Közoğlu: Siz, Milletin Ve Ümmetin Evlatlarısınız, Üzülmeyin!

Dayanışmanın zirveye ulaştığı Ramazan ayında yetimlerle birlikte iftar açmanın kıvancını yaşadıklarını belirten Bem-Bir-Sen Konya Şube Başkanı Sait Közoğlu, “Bu güzel Ramazan ayında sizlerle birlikte iftar açmak istedik. Cenab-ı Hakk’a şükürler olsun, bizlere bunu nasip etti. Sizlerin masalarımızı onurlandırmanız, bizebu mübarek günlerde ödül gibi geldi adeta. Sizlerle iftar yapmaktan dolayı kıvanç duyuyoruz. Kimsesizlik, yetimlik, fakirlik hiçbir zaman utanılacak bir durum değildir unutmayın. Aksine Rasulullah da yetim olarak büyümüştü. Biliyoruz, ülkemizde ve dünyadayetimlerin sayısı oldukça fazla. Ama bu sizi üzmesin. Siz milletin ve ümmetin evladısınız. Geleceğe olan ümitleriniz kırılmasın.Sizlerin şuurlu bir nesil olarak ülkemize hizmet edeceğinize, sizler gibi yetim kalan kardeşlerinize destek olacağınızainancımız sonsuz. Tekrar bu güzel buluşmayı gerçekleştirenyönetim kurulumuzdaki yol arkadaşlarıma ve katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Uslu: Bizim Yetimlere Karşı Büyük Sorumluluklarımız Var

Daha sonra söz alan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu, “Yetimlerin ve kimsesizlerin sorumluluğu ümmetin sorumluluğudur!” diyerek sözlerine başladı.‘Geçmişimize Hürmet, Geleceğimize Hizmet: Ramazan 2018’ temalı bir çalışma başlattıklarını ve bu çalışmayı en öndeBem-Bir-Sen Konya Şube Başkanlığı’nın götürdüğünü ifade eden Uslu, Sait Közoğlu ve ekibine teşekkür etti. Uslu, “SaitBaşkanımızın da belirttiği gibi ümmetin evlatları, yetimlerimiz, bir şekilde büyüyecekler.Ama biz eğer Allah’a sorumluluğumuzu, görevlerimizi yerine getirebilirsek, onları öğrenimleri,çocukluklarıve gençlik yıllarında yalnız bırakmazsak, yanlarında olursak, kendi evlatlarımız gibi büyütebilirsek işte biz o zaman imtihanımızı geçmiş olarak kabul edeceğiz.Bu arada şunu da belirtmekte fayda var: Şehit ve gazilerimiz bize bu güzel günü armağan eden en değerli varlıklarımızdır. Onları da bu günde hatırlamamız gerekiyor.Ramazan’ın bu gününde tüm ahirete intikal etmiş şehitlerimizi rahmetle anıyor,tüm gazilerimize minnetlerimizi bildiriyorum.Allah onlardan razı olsun” diye konuştu.

İftardan sonra tek tek masaları dolaşarak aileler ve yetimlerle hasbihal eden ve katılımlarından dolayı teşekkür eden Konya Şube Başkan Közoğlu ve Genel Başkan yardımcıları Uslu ve Karslı,misafirleri servislerle evlerine uğurladılar.

 

İsmail Ethem Taboru

About admin

Check Also

Geçen Yıl Güvenlik Birimlerine 335 Bin 242 Çocuk Teslim Edildi

2017 yılında güvenlik birimlerine gelen veya getirilen çocuk sayısı 2016 yılına oranla yüzde 5 artarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super