Home / Genel / Mutlu Kadın ile Sağlam Yarınlar ile Meramlı Kadınlara Büyük Fırsat

Mutlu Kadın ile Sağlam Yarınlar ile Meramlı Kadınlara Büyük Fırsat

Konya Meram Belediyesi ve KOPSOGEP iş birliğiyle “Mutlu Kadın İle Sağlam Yarınlar” projesi gerçekleştiriliyor.

Proje kapsamında 20 kadına ev tekstili ve bebek giysileri üzerine eğitimler verilecekken başvurular 5 Haziran’a kadar www.merammutlukadinlar.com üzerinden online olarak veya Meram Belediye Hizmet Binası’nda şahsen gerçekleştirilecektir.

Meram Belediyesi ve Konya Ovası Projesi Sosyal Gelişim Programı (KOPSOGEP) iş birliğiyle düzenlenen “Mutlu Kadın İle Sağlam Yarınlar” projesi kapsamında Meramlı kadınlara eğitimler verilecek. 18-50 yaş arasındaki kadınlar, projeye katılım başvurusu yapacak ve değerlendirmeler sonucu 20 kadın, ev tekstili ve bebek giysileri üzerine eğitim alma hakkı kazanacak. Eğitimler, 776 saat ev tekstili ve 256 saat bebek giysileri üzerine olacakken projede, kadınların özgüvenlerinin sağlanmasına yönelik kişisel gelişim eğitimleri verilecek. Ayrıca kendi işlerini kurmak isteyenler ise girişimcilik eğitimleri alabilecek.

Eğitimler Osmangazi Tesisleri’nde Gerçekleştirilecek

Meram Belediyesi Osmangazi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşecek eğitimler için teorik ve pratik eğitimlerin gerçekleştirileceği tekstil atölyesi kurulurken, üretilen tekstil ürünlerinin satışı Bacıyan-ı Meram Kadın Kooperatifi ile www.merammutlukadinlar.com üzerinden gerçekleştirilecek.

Eğitimlerde Başarılı Olan Kadınlar Farklı Şehirlerde İş Yerlerini Gezecek   

“Mutlu Kadın İle Sağlam Yarınlar” projesinin ardından yapılacak sınavlarda başarılı olan 5 kursiyer farklı şehirlerdeki tekstil işletmelerine giderek incelemelerde bulunacaklar. Ayrıca projeye katılan kadınlar, katılım sertifikası alma hakkını elde edecek. Proje için başvurular 5 Haziran’a kadar www.merammutlukadinlar.com üzerinden online olarak veya Meram Belediye Hizmet Binası’nda şahsen gerçekleştirilecektir.

 

İsmail Ethem Taboru

About admin

Check Also

İmar Barışı İş Dünyasında Konuşuldu

EGE Genç İşadamları Derneği’nde düzenlenen toplantıda imar barışını anlatan Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super