Home / Dünya / Filistin’e İnsani Yardım Kampanyasına Konya ASKF’den Destek

Filistin’e İnsani Yardım Kampanyasına Konya ASKF’den Destek

Filistin’de zulüm gören Müslüman kardeşlerimize ulaştırılmak üzere tüm Türkiye genelinde başlatılan “Filistin’e Umut Ol” insani yardım kampanyasına Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’da duyarsız kalmadı.

Konya ASKF olarak spor ailesine her yıl geleneksel olarak verdiği iftar davetini bu yıl vermeyerek (Onbin) 10.000.00 TL’yi Filistinli kardeşlerimize insani yardım olarak gönderdi.

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay ve Mali Sekreteri Faruk Hatipoğlu ile beraber Vakıflar Bankası Konya Şubesinden T. C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Filistin İnsani Yardım Merkezi hesabına Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu adına gönderdiler.

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay yaptığı açıklamada; “Filistin’de yaşayan kardeşlerimizin, beslenme, elektrik, su, sağlık açısından büyük sıkıntılarının olduğu şu mübarek günlerde bizlerde iftar davetimize bu yıl ara verdik. Adeta açık yaraya tuz serpen İsrail’in zulmü ile sıkıntıları iyice artan din kardeşlerimize bu yardımla bir damlada olsa su serpmenin mutluluğu ile sivil toplum kuruluşu olarak görevimizi yerine getirmenin hazzını yaşıyoruz.  Allah kabul etsin.” dedi.

 

İsmail Ethem Taboru

About admin

Check Also

Türk Gıda Ürünleri New York Sokaklarında Turladı!

Türkiye’nin Amerika’ya 2017 yılında gerçekleştirdiği 868 milyon dolarlık gıda ürünleri ihracatının yüzde 55’ini Egeli ihracatçılar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super