Home / Gündem / Bem-Bir-Sen Asker Ailelerini Unutmadı

Bem-Bir-Sen Asker Ailelerini Unutmadı

Bem-Bir-Sen Konya İl Yöneticileri, vatani görevini yerine getiren askerlerin ihtiyaç sahibi aileleriniziyaret ederek, onlara maddi ve manevi destek oldular.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı, Belediye ve Özel İdare Çalışanları İşbirliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Konya İl Temsilciliği tarafından asker ailelerine yönelik “Ramazan” ziyaretleri düzenlendi. Sendika il yöneticilerinden oluşan bir heyetle evlatları askerde olan ihtiyaç sahibi ailelerin kapılarını çalan Şube Başkanı Sait Közoğlu, bu ziyaretlerin birlik, beraberlik ve dayanışma amacı taşıdığını belirtti.

Ramazan ayını fırsat bularak böyle bir ziyaret programı hazırladıklarını ifade eden Başkan Közoğlu, “Siz asker ailelerinin hem gönlünüzü almak, hem de sohbet imkânı bulmak istedik. Askerlik çok kutsal bir görev. Askerlerimizi biran bile aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. Memleketimizin zor dönemlerden geçtiği bu günlerde askerlerimizin işi hiç kolay değil. Onlar bizim burada daha rahat yaşamamız için hayatlarını riske ediyorlar. Askerlik, hizmette bayrak yarışıdır. Biz bıraktık, onlar devam ediyorlar. Bu yüzden sizin evladınız bizim de evladımızdır. Dayanışma duygusuyla bir arada olmak istiyoruz. Derdinizi, sorunlarınızı dinleyip; elimizden geldiğince yardımcı olmak istiyoruz” dedi.

Asker ailelerine evlatlarının peygamber ocağındaki görevlerini bir an önce tamamlayıp dönmeleri temennisinde bulunan Başkan Közoğlu, gerçekleşen sohbetin ardından ailelere Ramazan ayında ihtiyaçlarını karşılamaları maksadıyla nakdî para takdim etti. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren asker aileleri de BEM-BİR-SEN’e teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

 

İsmail Ethem Taboru

About admin

Check Also

N.Ü. Rektörü Şeker, 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitler Gününü Kutladı

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super