Home / Yazarlar / Lütfullah Kaleli / Önce İşkembe Sonra…….

Önce İşkembe Sonra…….

Birazda biz eleştirelim, geçtiğimiz günlerde Suriye sınırına giden bir gurup sanatçıyı TV. De izlerken şok oldum. Spiker sanatçıları tek tek dolaşıp duygu  ve düşüncelerini öğrenmeye çalışırken, sıra  İbo’ya  geldi cevap çok netti, önce karnı doyurayım sonra  konuşurum.

İbo ki bir zamanlar otobüsleriyle PKK ya cephane taşıdığı iddiaları ortalıkta dolaşmıştı. Şimdilerde ise , masrafları devletten olmak üzere sınıra gitmişti, askerimize moral destek verecekti. Şimdi sanatçımıza sormak istiyorum; önce askerimize destek mi? Yoksa önce işkembenin doldurulması  mı ? Bu soruyu sormak bir Türk olarak elbette ki bizlerin hakkı, çünkü vergileri bizler ödüyoruz.

Davet listesini hazırlayanlar anlaşılan çalakalem çalışmışlar, bu tip etkinliklerde davetlilerin özenle seçilmeleri hatta geçmiş eylemlerinin sorgulanması kaçınılmazdır. Aksi durum yarar yerine zarar getirir.

Türkler uyandıkça, titreyip kendine geldikçe, vahşilerin tepkisi giderek sertleşecektir. Avrupa ve Amerika kıtalarında yaşayan soydaşlarımızın can ve mal güvenliklerinde yaşanacak riskler dayanılmaz boyutlara ulaşacaktır. Canlarımız çok daha yanacaktır.

YAŞANMAKTA OLAN VE YAŞANACAK OLAN VAHŞETLERİN KAYNAĞI ÖNCELİKLE KİLİSELERDİR. İZMİRDE YAKALANAN PAPAZ PASTÖRÜ UNUTMAMAK GEREK! Fener Rum Patrikhanesini hatırdan çıkarmamak lazım .

Vahşilerin inançları- kutsalları-kuralları ve dahi her şeyleri göstermeliktir. Tek gerçekleri; hırsları, kinleri ve vahşilikleridir. Tarih bunun sayısız örnekleriyle doludur. Yöneticilerimizin ahmak olmadıklarını düşünüyorum.

Vahşilerin anladıkları tek dil, misillemedir , kuvvettir- kısastır. Onların geliştirdikleri yöntemlerin benzerlerini hayata geçirmeliyiz. Umarım bu konuda geç kalınmamıştır. Yunanlıların kara Eylül örgütüne benzer örgütler kurulmalıdır. Hür Korsikalılar desteklenmelidir. Benzerleri de unutulmamalıdır.

Bölünme tehdidi yalnızca bizim için geçerli değildir. Vahşiler içinde geçerlidir. Yeter ki doğru zamanda doğru şekilde kaşınsın.

Özelleştirmelere gelince:  İhaleleri kazanan şirketlerin  yabancı ortaklarına dikkat etmek gerek, tesislerimizin düşmanlarımızın eline geçmemesi için gerekli önlemlerin alınması kaçınılmazdır. NBŞ.(NİŞASTA BAZLI ŞEKER) Sorunu gündemde iken, şeker fabrikalarının satışına apar  topar geçilmesi düşündürücüdür.

Özelleştirmeleri yapanlar, kararlarını alanlar,  Göç destanını, dikkatle her gün okumalıdırlar, orada söylenenlerin gerçekleşmesi, kaçınılmaz sonun gelmesi kaçınılmazdır. İhale şartlarına 50 yıl işletme zorunluluğu ve yeni yatırım zorunluluklarını getirilmesi, önce yaşananlar ışığında zorunluluktur.

Suriye konusunda; yeni denklemlerin oluşacağı-yeni düşmanlıkların hayat bulacağı anlaşılıyor, karar alıcılarımızın yeni konsepte göre hamleler yapmasını beklemek bir hak olsa gerek, ön görülememezlik ilkesine sıkı sarılmak sonsuz esneklik teorisini elden bırakmamak gerek.

SELAM Türk’ün şanlı bayrağına-selam şanlı bayrağımızın altında huzur bulanlara olsun vesselam.

 

 Lütfullah Kaleli

About admin

Check Also

Yastık Altına Mı Kaldık?

Erdoğan 24 Haziran 2018 seçimlerinde, “24 Haziran’da bu kardeşinize yetkiyi verin; döviz mi, faiz mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super