Home / Yazarlar / Mehmet Şimşek / Parklar Bahçeler Pazarlar Yollar Otobüs Ve Tramvay Durakları

Parklar Bahçeler Pazarlar Yollar Otobüs Ve Tramvay Durakları

Sayın Kamu Yöneticilerimiz ve Yerel Yöneticilerimiz: Umuma, ait, olan tüm kullanım alanları; Yerleşim, birimlerinde, yaşayan insanları yakından ilgilendirmesi nedeniyle: Ülkeyi, yönetenler, başta olmak üzere; Ortak, kullanım, alanlarının temizliğinden tertibinden düzeninden: Kullanılmasından, hepimiz, sorumlu değilmiyiz?

Kusurları, yanlışları, hataları görüyoruz yaşıyoruz. Bütün, kötülükler, yanlışlar gözlerimizin önünde tecelli ettiği halde; Kötü, gidişe, elimizle dilimizle müdahale etmiyoruz.  Gördüğümüzü, görmezden, duyduğumuzu duymazdan geliyoruz.  Eğer, hiçbir, şeye gücümüz yetmiyorsa: Kalbimizle, buğuz, etmiyoruz. Buğuz, etmek,  imanın, en zayıfıdır. Kamu ve yerel yöneticilerimiz; Rızıklarını, devletin, kasasından temin etmiyorlar mı? Rızık, temini, konusunda devletten maaş alanlardan bir kişi olarak: Görevlerini, yapmayan, devlet adamlarının; Suçlarına, ben, de ortağım.

Görevlerini, yapmayan, yetkili ve görevlileri uyarıyorum. İstisna, kaideyi, bozmaz.  Çoğumuz, geçimimizi, icra ettiğimiz hizmet karşılığında: Devletten, aldığımız, maaşla rızkımızı temin ediyoruz.  Geçimimizi, sağlamak, için devletten aldığımız maaşta; Kızıl, yetimin, hakkı var. Görevlerini, yapmayanlar: Kızıl, yetimin, hakkını nasıl ödeyecekler? Devletten, maaş, alan bizler önce kendi nefislerimizi sorgulamalıyız? Devletten, aldığım, maaşın karşılığını ödüyor muyum? Bana, verilen, görevi tam olarak yapıyor muyum? Diye, kendimizi, sorgulamalıyız. Bu, dünyada, insanları kandırabiliriz. Eğer, insanları, kandırıyorsak; Öbür, dünyada, hesap günü: Allah’a, (c c) nasıl, hesap vereceğimizi düşünmeliyiz. Çünkü Allah’ı, (c c) asla kandıramayız. Öbür, dünya’da, bu dünyada yaptıklarımızın hesabını vereceğiz. Sorgulanacağız, bunu, asla unutmamalıyız.

Yaşadığımız, Konya’da, Parklar Bahçeler; Her, sene, ilkbaharda masraf yapılarak kırılan dökülen her şeyin: Bakımları, yapılıyor, yenilenip; Halkın, hizmetine, sunuluyor. Halkımız, ailesiyle, çocuklarıyla parkları bahçeleri: Kış, gelinceye, kadar harap ediyorlar. İlk, bahar, gelince görevliler; Geçen, sene, ilkbaharda yapılan: Onarımları, yeniden, yapıyorlar. Çünkü geçen, yıl tamir edilen gereçlerin çoğu kırılıp dökülmüştür. Kullanılamayacak, duruma, gelmişlerdir. Yeni, baştan, bir sürü masraf edilerek parklar bahçeler; Yeniden, imar, edilerek halkın hizmetine sunulmaktadır. Her, sene, bu devran böyle dönmeye devam etmektedir. Pekiyi, bu, yoğurdun bolluğu nereden geliyor? Harcanan, paralar, kimin cebinden çıkıyor? Yetkililerimiz, görevlilerimiz, halkımız her sene boşa giden paralar: Niçin, harcanıyor, hepimiz neden düşünmüyoruz? Pazaryerleri, mezarlıklar, otogar, ara yollar: Umuma, açık, tuvaletler, ziyaretgâhlar; Hastaneler, piknik alanları, çeşmeler: Halkımıza, hizmet, veren, birçok hizmet alanlarının bakımlarının onarımlarının yapılması için yapılan; Masrafları, niçin, düşünmüyoruz? Tabii ki, devletin, çarkı dönecek. Hizmetler, yapılacak, çok güzel. Fakat bu, değirmenin suyu nereden geliyor? Kamu ve yerel, yöneticilerimiz halkımız bunların hesabını: Yapmayacaklar mı, görevli ve yetkililere hesap sorulmayacak mı? Halkımıza, yetkililere ve görevlilere soruyorum? Bahsi, geçen, halka hizmet veren bu alanlar; Ne, zaman, temiz, tertipli, düzenli, sağlıklı duruma getirilecek? Pazar, yerlerinden, alış veriş yapmak bir yana: Pazar, yerlerine, girmekten tiksiniyorum. Balık, pazarları, Pazar yerlerinin ortasına yerleştirilmiş olup; Kokudan, girilmiyor.

Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız: Başta, olmak, üzere, içleri, kasabaları, köyleri, mahalleleri geziyorlar. Niçin, geziyorlar? 2019 Yılında, yapılacak, olan seçimde yerlerini korumak veya Daha, üst, derece makamlara gelebilmek için geziyorlar. Yapılan, tesisleri, korumak için niçin personel almıyorsunuz? Bu, tesisleri, koruyacak kadrolu personel alınırsa; Kolaylık, tesislerinin, sahibi ve bakımları yapılır. Taşeron,  hizmetlerini, inceledim. Yapılan, iş, aracılara para kazandırmaktan başka bir şey olmadığını gördüm. Halkımızın ve kamuoyunun, dikkatlerine Sunuyorum!

 

 Mehmet ŞİMŞEK

     Art. Yazar.

About admin

Check Also

Yastık Altına Mı Kaldık?

Erdoğan 24 Haziran 2018 seçimlerinde, “24 Haziran’da bu kardeşinize yetkiyi verin; döviz mi, faiz mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super