Home / Yazarlar / Lütfullah Kaleli / Yalanların………………

Yalanların………………

Ülkelerin geleceğine hükmeden karar alıcıların, karşılaştırmalı harp ve siyasi tarihi başucu kitapları arasında bulundurmak zorunluluğu vardır. Her olayı araladığımızda ülkelerin, aldıkları kararların asıl sebebi tarihi olayların ışığı altında doğru değerlendirilir.

Fener Rum Patrikliği tarihi süreç boyunca ihanetleriyle-düşmanlıklarıyla günümüze kadar gelmeyi başardı. Bugün yaşadığımız sıkıntıların kaynağı burasıdır. Bunu fazlasıyla ispatladılar.

Fener Rum Patrikhanesinin, panzehri; Ortodoks Türk Patrik hanesidir.  Ortodoks  Türk patrikhanesi desteklenmelidir. Çünkü İstiklal savaşında devletimizin yanında tavır aldılar, Papa Eftim  yaptığı konuşmada, Atatürk’ü sonuna kadar desteklemiş, onun nesli de Türkiye cumhuriyetine sadakatle bağlılığını devam ettirmiştir.

Günümüz şartları, Ortodoks Türk Patrikliğinin daha ciddi boyutlarda desteklenmesi, özellikle Balkanlarda güçlenmesi için gerekenlerin yapılması adeta mecburiyet haline gelmiştir. Türk dünyasındaki, Hristiyan Türklerin diğer patriklerin sömürüsünden kurtarılması  acili yet  haline gelmiştir.  Türkün Türk’ten başka dostunun olamadığını yaşananlar bizlere dayatmaktadır.

Fransızlar, Suriye’yi işgal ettiklerinde işgal kuvvetleri komutanı Fransız general, Selahaddin Eyyubi’nin  sandukasını tekmelemiş, üzerine çıkarak tepinmeye başlamış, ve kalk Selahaddin senin ülkeni aldık atalarımızın yapamadığını yaptık demiştir.

Selahaddin Eyyubi’yi, Kürt tarihi şahsiyet kabul edenler aynı Fransızların kucağına oturmayı itiyat haline getirdiler. Kürtleri Türklerin başına bela etmek Fransa devletinin değişmez hedefleri arasındadır. Bugün Fransa cumhurbaşkanı ve diğer yetkililerinin yaptığı  açıklamalar, bu değişmezliğin sonucudur. Ermeniler de aynı politikanın enstrümanıdır.

İngilizlerin başını çektiği diplomat krizi salgın hastalıklar gibi yayıldı. ABD Türkiye’yi Rusya’ya iteklemişti. Şimdi de, İngiltere Rusya’yı, Türkiye’ye doğru iteklemeye başladı, Küresel aklın üstündeki akıl, acılı bir ortam hazırlamaya çalışıyor, olay; alışılmışın dışında, olasılıklar dikkate alınarak irdelenmek durumundadır.

Değişmez hedef, Güzel yurdumu cadı kazanına rahmet okutturacak vaziyete getirmek, Kostantiniyye’nin acısını almaktır, Hıristiyanlık aleminde her Türk dostunun odasında İstanbul’un haritası bulunmakta, ve büyük bir özlem içinde kutlu günlerinin gelmesini beklemektedirler.

O zaman, Konya külahını giydirmenin tam sırasıdır. Batı nasıl bizim inanç dünyamızla oynuyor ve zaafımız haline getiriyorsa! Benzerlerini,  bizim de yapmamız gerekmez mi !?

Birde CHP’nin yaptıklarını eleştirmek isterim. Ancak CHP’li kardeşlerim şunu iyi bilsinler ki, ben hiç bir partinin sözcüsü veya propagandacısı değilim. Sadece Yüce Türk milletine varlığını feda etmiş birsiyim.

Afrin’de şehit düşen kahramanlar için lokum dağıtan gençlere saldıranları vatansızlar ı- bayraksızları – imansızları – birlik ve beraberliğimizin düşmanlarını savunmak CHP’nin işi değildir. Her ne kadar Kılıçdaroğlu  durumu düzeltmeye çalıştıysa da boşuna oldu.

CHP’nin içinde sanki işbirlikçi gibi davrananlar dışlanmalıdır. Atatürk’e ancak böyle sahip çıkılabilir.

Görklü Tanrının-Gökçe Tanrının selamı, Batılı emperyalistlere yaptıklarını burunlarından getiren, Konya külahını emperyalistlerin başına geçiren vatan evlatlarının üzerine olsun vesselam.

 

  Lütfullah Kaleli

About admin

Check Also

Traktör Var Ama Toprak Kalmadı

Sohbet sıklaştı. Söz köylünün durumuna geldi. Önce bir “ahhhhh!” çekti yanıkça. Sonra toplandı ve başladı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super