Home / Yazarlar / Milli Birlik Hükümeti (1)

Milli Birlik Hükümeti (1)

Ordumuz yurt içinde ve yurt dışında düşmanlarıyla savaşıyor. Ulusumuz, içine sızan bölücü ve yıkıcıların ihânetlerine uğruyor. İşsizlik, yoksulluk, doymazlık sınır tanımıyor.

Türkiye’nin en çok oy alan partisi AKP, on altı yıldır tek başına iktidarda olmasına rağmen sorunlarımızı çoğalttı. AKP’nin kurucuları iktidar olmak adına, daha iktidara gelmeden, irâdelerini Okyanus ötesindeki merkezlere ipotek verdikler. İpotek çıkmazı Türkiye’yi yalnızlaştırdı.

AKP’nin öncülerinde akılcılık, çağdaşlık, demokrasi, devlet deneyimi, devlet aklı yok. AKP FETÖ ile Türkiye’yi yönetince uçurumdan döndük. Ayrıca AKP rejimimizle hesaplaştı, kibirli ve bencil davrandı, rakiplerini düşman gördü. Bu nedenlerle Türkiye’nin sıkıntısı arttı.

Sıkıntımız sırf AKP değil, muhâlefet partilerimiz de sıkıntılı. Atatürk’ün kurduğu CHP, Atatürk’ün ilkelerinden bazısını dışladı. Atatürk’ten sonraki CHP yöneticileri (Bülent Ecevit hariç) gayr i millî, tembel, milletten kopuk özellikleri yüzünden CHP’yi yıllarca iktidardan ettiler. CHP yönetimi şimdi Atatürkçü ve deneyimli bir kısım CHP’liyi saf dışı ediliyor, Atatürk karşıtı ve azınlık ırkçısı bazı kişiler CHP’de itibar görüyor. CHP’nin karar ve açıklamalarında yer alan: “Eşit yurttaşlık” vurgusu T.C. yurttaşlarının eşit olmadığı algısını yaratıyor. Bu çok tehlikeli. CHP’deki “Cumhuriyet öncesine dönüş” söylemleri bir kırılmadır. Bu önemli gelişmeler karşısında CHP tabanının suskunluğu ayrı bir kaygı nedenidir.

Türk milletinin millî ve manevî değerlerini seslendirerek siyâset yapan MHP’de deprem yaşanıyor. Depremden sonraki MHP’nin ne olacağı belli değil. Şimdilik belli olan şu: MHP yönetimi kuyruğun kuyruğu oldu. Kuyrukluk ve ilkesizlik samîmi ve dürüst Türk milliyetçilerini zora soktu. Bugün Türkiye’de, yöneticilerinin azabını en çok çeken seçmen MHP seçmenidir.

TBMM’de temsil edilen partilerden birisi de HDP’dir. HDP’nin bir coğrafya yahut soy üzerine inşa edildiği, yöneticilerinin bu çizgide yürüyerek Türkiye’yi başka bir yapıyla yeniden düzenlemek istedikleri bilinmektedir. HDP seçmenini hepten böyle görmek yanlıştır. Çünkü “Kürt” yurttaşlarımız millet ve devlet bütünlüğümüzün bozulmadan sürmesini istemekteler.

TBMM’nin dışında, Cumhuriyet’imizin bekâsı için düşünce üreten, emek harcayan önemli partilerimiz var. Türkiye şu anda bunlardan yeterince yararlanmıyor. Vatan Partisi, Saadet Partisi, Millet Partisi, Büyük Türkiye Partisi, Hak ve Eşitlik Partisi, İyi Parti gibi. İktidar partisi ile meclisteki partiler meclis dışındaki partilere muhtaçlar ama farkında değiller. Meclis’teki partilerin bir süre sonra tıkanacakları, meclis dışındaki partilere muhtaç olacakları kaçınılmazdır.

 

Devamı var

 

20.02.2018

Yusuf DÜLGER

About admin

Check Also

Yastık Altına Mı Kaldık?

Erdoğan 24 Haziran 2018 seçimlerinde, “24 Haziran’da bu kardeşinize yetkiyi verin; döviz mi, faiz mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super