Home / Gündem / ADD İzmir Konak Şubesinden Afrin Hareketine Destek

ADD İzmir Konak Şubesinden Afrin Hareketine Destek

Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Konak Şubesince, Afrin Zeytin Dalı Harekatı ve gündemle ilgili bir Basın bildirisi yayınlandı.

Yayımlanan bildiride özetle şöyle denildi; “ABD-AB-NATO desteğindeki bölücü terörü bitirmeye kararlı Güvenlik güçlerimizin başarılı olması ve en az zayiatla güney sınırlarımızı tümüyle temizleyip, harekat yaptığı toprakları meşru Suriye Hükümetine devretmesi biz Atatürkçülerin temel arzusudur. Ülkemizin ve bütün Ortadoğu ülkelerinin çıkarlarının başta Suriye olmak üzere; Irak, İran ve Rusya ile çok yönlü ittifaklar yapılmasından geçtiğine inanıyoruz.

Bu meyanda, Afrin Harekatının başarısı ve uluslararası alandaki meşruiyetinin sorgulatılmaması için siyasi iradenin bir an önce Suriye Devleti (meşru Esad rejimi) ile işbirliği koşullarını sağlaması hayati önem arzetmektedir.

Diğer taraftan; Ordumuz dışarıda Emperyalizme karşı savaşırken içeride Milletçe birlik içinde olmamız aklın gereği ve stratejik bir zorunluluk iken, siyasi iradenin bu anlayış ve duyarlılıktan uzak, milleti cephelere bölme sonucunu doğuracak bazı tutum ve davranışların içine girdiğini de üzülerek görmekteyiz.

Siyasi İrade, kendi ayağına kurşun sıkarcasına milli birliğimizin, ülke bütünlüğümüzün harcı olan Cumhuriyet değerleri dediğimiz Atatürk ilke ve devrimlerine aykırı girişimlerini sürdürmekte ısrarcı görünmektedir:

Siyasi İradenin Milli Eğitim Müfredatından Atatürk ve devrimlerinin çıkarılmasından, müftülere nikah kıyma yetkisi verilmesine; Diyanetin 9 yaşındaki kız çocukları ile 12 yaşında erkek çocukları evlenebilir… fetvasından, Türkiye’nin tapu senedi Lozan’ın tartışmaya açılıp küçümsenmesine vb. kadar toplumu geren, ayrıştıran arkası kesilmeyen girişimlerine, son olarak Cumhurbaşkanı Sn.Erdoğan’ın Türk Tabipler Birliği ve Türkiye Barolar Birliği gibi anayasal meslek kuruluşlarına kanunla verilen, “Türk ve Türkiye” gibi ünvanların kaldırılacağını ve ardından bu kuruluşların yapılarının değiştirileceğini ve herkesin istediği gibi birlikler oluşturabileceğini belirttiği vahim açıklamasıda eklenmiştir.

Afrin Harekatı ABD’nin, AB’nin ve Nato’nun bölücü terörün yaratıcısı ve destekçisi oldukları gerçeğini sağır sultanın duyup anlayacağı kadar aşikar hale getirmiştir:

Tırnak içinde, “stratejik ortağımız ve müttefikimiz ABD” gözümüzün içine baka baka oluşturup eğittiği bu terör örgütlerine binlerce tır silah gönderip, ülkemizde konuşlandırdığı üslerden kalkan uçak ve İHA’larla teröristlere TSK ve Mehmetçiği vurmaları için hedef tarifi yapıp, koordinatlar vermektedir.

Bölücü terörün Mehmetçiğin başına bomba yağdırmasına destek olan başta İncirlik olmak üzere ülkemizdeki ABD üslerinin tamamının derhal kapatılmasını talep ediyoruz.

İktidarı ve muhalefetiyle tüm Türk Halkını, Siyasi Parti ve Demokratik Kitle Örgütlerini ABD üslerinin kapatılması konusunda kamuoyu oluşturmak için yasal ve demokratik yöntemlerle tepki göstermeye davet ediyoruz!…

Emperyalizme karşı Milli Kurtuluş Savaşı vererek Türkiye Cumhuriyetini kuran Türk Milletinin, tıpkı Kurtuluş Savaşında olduğu gibi tüm oyunları bozup, yöneticilerin “gaflet ve dalaletini …” geçersiz kılıp; sağduyu ile birbirine kenetlenip, Vatan Savaşında Ordumuzun ve Güvenlik Güçlerimizin arkasında durup; Kıbrıs’ta, Ege’deve Adalar sorununda, Afrin ve Suriye’nin kuzeyinde, Ülkemizin çıkarlarının gerektirdiği her türlü fedakarlığı göstereceğinden kuşkumuz yoktur.”

About admin

Check Also

Öğrencilere Karne Hediyesi Konya PTT’den

Konya Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Başmüdürlüğü tarafından karne alan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Konya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super