Home / Yazarlar / Lütfullah Kaleli / Kilit…….

Kilit…….

Şeyh edip Ali’nin bir öz deyişi vardır. ”Oğul, kahpe içeride olursa; kapı kilit tutmaz! Oğul” Osman gaziye söylenen bu öğüt zamanımız şartlarına cuk oturuyor. Çocukluğumdan beri özlemini çektiğim bir şiirden alıntı vermek istiyorum; “korkma açıl şen yurdum, açık denizlerine süngümle kilit vurdum”

Hala! Yurt savunması için sınırdan sınıra yol bulup koşanlar var, gül bahçesine girercesine kara toprağa girenler hala var, yurt savunmasında kara dağlar gibi dimdik dikilenler var. Bu vatan aha kişilerindir -Bunlarındır, gerisi laf u güzaftır, emanetçilere gelince, emanet namustur, eğer şehitlerin gazilerin emanetlerine ihanet edilirse, o zaman derler ha! Gereğini yaparlar ha!

Gelelim bizim kahpelerimize, o kahpeler ki! Halen düşmana hizmet ediyorlar, doğru gibi görünen yanlışları ortaya sürüyorlar, Dersimli moduna girdiler, işlerini yapmaya, ağa babalarını memnun etmeye çalışıyorlar.

O kahpeler ki; şeytana saatle ders verseler bir yığın para kazanırlar, kimi kahpeliğini gizleyerek yapar, kimi de aleni olarak, yani vesikalı kahpedirler. Devlet aklı bizim kahpeleri yeniden tasnif etmeli, listeleri genişletmeli, gereğini yapmak için vaktine hazırlık yapılması sağlanmalı.

EĞER BİZİM KAHPELER! Başbakanlık çevrelerinde, cumhurbaşkanlığı çevrelerinde, yaşamlarını devam ettiriyorlarsa ayıklama operasyonlarına başlanılsa yeridir. Savunma ve içişleri çevrelerindeki kahpelerde, varsa unutulmamalı.

Bir kısım kripto kahpelerimiz, iyot gibi açığa çıkmaya başladılar, sınır harekatlarımız devam ettiği sürece, kahpe pazarlayıcıların etekleri tutuştukça, daha nice kahpelerimiz açığa çıkacaklardır. Devletimizin aklı yeni şartlara göre yeni tertibat hazırlıklarına başlamalıdır.

Suriye’de federasyon hazırlıkları eğer orijinalden Türk devletinin marifeti değilse! çok ciddi tehditlerin, orta vadede hayata geçeceği aşikardır. Mukayeseli siyasal tarihte bu tip federasyon fikirleri, hep biz Türklerin aleyhine emperyalistlerin lehine sonuç vermiştir. Tarih yalınızca ahmaklar için tekrar eder, federasyon fikri çok kapsamlı, sonsuz olasılıklar göz önüne alınarak tekrar gözden geçirilmelidir.

Devletimizin yöneticilerine derim ki! Harp hiledir, hilenin mükemmelini dudak uçuklatanını hayata geçirmelisiniz. ABD teröristleri kullanırken yen teröristlere hayat verirken sessizce onaylayanların Özgür Suriye etrafında dezenformasyona girişmeleri karşı harekatın bir parçası olmalı.

Tüm yurt severler; sanal basının her yerinde bizim kahpelere karşı harekete geçerek karşı koymaya başlamalılar, devletimiz kapsamlı bir harekatın içindedir, siyasal hesaplaşmaların, insanımızın birbirinin iğnelemesinin hiçte yeri ve zamanı değildir. Devletimizin bünyesinde birleşmeli organize davranılmalıdır. Devletimizin düşmanlarına hiçbir alanda hayat hakkı tanınmamalıdır.

Sonra Iraklılardan, Suriyelilerden, Afganlardan bin beter hale düşeriz, sonra en temel insan haklarımızdan mahrum ediliriz. Emperyalistlerin acıması-duyguları yerleşik prensipleri yoktur. Biz Türkler yeni yüz yılın başında ciddi bir sınavdan geçiyoruz. Sınavı kazanırsak, büyür-gelişir var olmaya devam ederiz, Tanrım korusun eğer başaramaz isek, en acı bir şekilde tarih sahnesinden çekiliriz ve kıyamete kadar geleceklere ibret dersi olarak, yok oluşumuz okutulur.

Görkü tanrım içimizden sonsuza değin! Sınırdan sınıra yol bulup koşanları, yurt savunmasında kara dağlar gibi duranları, vatan uğruna gül bahçesine girercesine kara toprağa girenleri sınırlarımıza- denizlerimize süngüsüyle kilit vuranları, işimize  -aşımıza-vatanımıza yabancıları karıştırmayanları, namuslu emanetçileri- birliğimizi bozmayacakları kıyamete kadar aramızdan eksik etmesin .Tanrımın selamı böylelerinin üzerine olsun vesselam.

 

 Lütfullah Kaleli

About admin

Check Also

Din Mühendisliği (Teo Mühendislik) 1

Dünyamız dönerken, İnsanlığın olmazsa olmazı din varlığını ezelden beri devam ettirmektedir. Hiçbir zaman önemini asla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super