Home / Gündem / TÜRK BİRLİĞİ BAKANLIĞI KURULSUN!

TÜRK BİRLİĞİ BAKANLIĞI KURULSUN!

 

TURAN ELİ TÜRKMEN MUHACİRLERLE YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ bünyesinde oluşturulan TÜRK BİRLİĞİ HAREKETİ, https://www.change.org/p/turan-eli-derneği-türk-birliği-bakanliği-kurulsun adresinde bir imza kampanyası düzenledi.

TURAN ELİ Derneği Genel Başkanı İsmail Ethem Taboru yaptığı açıklamada, “Dünyada bu gün itibarıyla 5 büyük güç bulunuyor. Bunlar Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği, Arap Birliği, Afrika Birliği ve Bağımsız Devletler Topluluğu (RUS BİRLİĞİ). Bunların çoğu Emperyalist sömürgeci – Dine dayalı birliklerdir.

Diğer birliklerin aksine, TÜRK BİRLİĞİ ise Tarihi, Kültürü, Dili, Milliyeti bir olan, Ortak Alfabe ve ortak Para birimine sahip, Sosyal, Siyasi, Askeri ortaklık esasına dayalı bir birlikteliktir.

Yedi bağımsız Türk Devletinin, TÜRK BİRLİĞİ’ni kurma çalışmalarının hızlanması ve bu birliğin gerçekleşmesi için TÜRK BİRLİĞİ BAKANLIĞI kurulmalıdır.

Bu konuda TURAN ELİ DERNEĞİ, TÜRK BİRLİĞİ HAREKETİ olarak bu  isteğin gerçekleşmesi için, https://www.change.org/p/turan-eli-derneği-türk-birliği-bakanliği-kurulsun adresinde kampanya başlattık.

Vatan Her Evladını Göreve Çağırıyor!.. Avrupa Birliği Bakanlığımız var da neden TÜRK BİRLİĞİ BAKANLIĞI’MIZ YOK? Kampanyaya katılıp imzalamanızı özellikle rica ediyorum” dedi.

About admin

Check Also

Öğrencilere Karne Hediyesi Konya PTT’den

Konya Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Başmüdürlüğü tarafından karne alan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Konya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super