Home / Yazarlar / Lütfullah Kaleli / Gündelik…

Gündelik…

Devlet yönetimi, maslahatı idare  anlayışı ile yapılamaz! Sonra elinizde yalnızca maslahat kalır idare ettiğiniz topraklar, elinizden kayıp gider. Günü kurtarmak sadece aptalların işidir. Devlet yönetimi uzun vadeli hesap yapmak, karşı hamleleri önceden karşılamak zorundadır.

Tepki esasına göre; devlet yönetilemez, onun bunun elinde, maskaraya dönmek işten bile değildir.” Bizim köydeki çobanlar; atılan her taşın peşinden koşan köpekle, her şeye havlayan köpeği makbul tutmazlar.” Bazen sağır cana, bazen de ağırcana davranmakta yarar var.

Suriye’de olanlar, asla gündemden düşmemelidir. Devlet politikalarında ciddiyet, devamlılık esas olmalıdır. Suriye’de yapılmakta olan tahkimat hızlı olmalı, daha da güçlendirilmelidir. PYD ve türevleri Suriye’den vakit geçirilmeden temizlenmelidir.

ABD ‘nin bölgeye yaptığı askeri yığınak beyhudedir. Bize silah hediye etmek istiyor. ABD’nin Kudüs çıkışı dikkatleri dağıtmaya yöneliktir. Birazda iç politika malzemesi, Misilleme yapılacaksa, Ayasofya derhal ibadete açılmalı, Fener patriğinin seçimle işbaşına getirilmesine son verilerek, Yunanistan gibi atama yapılarak Fener Rum Patrikliği yönetilmelidir.

Artık, on iki adalar sorunu masaya yatırılmalı, adaların silahlandırılması ele alınarak, Yunanistan’ı kontrol etmenin yolları çeşitlendirilmelidir. Gerekirse orduya görev vermekten çekinilmemelidir. Siyasiler ülkemin elini zayıflatacak söz-davranış ve diyalogdan sakınmalıdır. Sonra derler ha……..!

Ekonomik saldırıları karşılayacak, savaş bütçesi oluşturabilecek, Ekonomi sahasında faaliyet gösteren hainleri yok edecek, suikastçıları durduracak, Göbeğinden devlete bağlı iş adamlarını her türlü fırtınadan koruyacak birimler oluşturularak vakit geçirmeden devreye sokulmalıdır.

İsrail kendinden beklendiği gibi davranış sergiledi, Netenyahu elimize güzel fırsatlar verdi. Kudüs üzerinde 3000 yıllık haktan bahsetti, madem öyle; Kudüs üzerinde Türkiye Cumhuriyetinin tarihi hakları var. Kudüs’ün derhal Türkiye’ye teslimi hakkında hamlelere başlansa nasıl olur.

Madem herkesin başkentini belirleme hakkı var TRAMP öyle söylüyor, bizde İstanbul’u başkent yapsak ve tartışmaya açsak nasıl olur. İstanbul’daki sarayları müze olmaktan çıkarıp kullanıma alsak kıyamet mi kopar.

Mekke ve Medine’nin yönetimi Suudilerden alınmalı, Türkiye’nin başkanlığındaki Müslüman ülkeler komisyonuna devredilmelidir. Boğazlar uluslar arası su olmaktan çıkarılmalı, Türk karasularına dahil edilmelidir.

Birde Türkiye’de tutuklanacak yabancılar için mantıklı bir takvim hazırlanmalıdır. Türkiye ABD’nin önüne duvar çekme harekâtının kapsamını, genişleterek öncülük görevini devam ettirmelidir. Batılılara ekonomik sahada da, güçlü bir duvarı emperyalistler için hazırlamalıyız.

İçimizdeki emperyalistlere sözcülük yapanlar –danışmanlık yapanlar, çift taraflı çalışmaya zorlanmalıdır. Emperyalist ülkeler hala Türk devlet aklını deşifre etmenin peşindeler. Sakın gaflete düşülmemelidir.

Devlet istediği anda yüce Türk milleti birlik beraberliğini ortaya kor, şaha kalkar. Bundan kimse şüphe duymamalıdır.

GÖRKLÜ TANRININ selamı birlik beraberliğini sürdürüp şaha kalkanları İdare-i maslahatçılk yapmayan vatan evlatlarının üzerine olsun vesselam.

 

  Lütfullah Kaleli

About admin

Check Also

Traktör Var Ama Toprak Kalmadı

Sohbet sıklaştı. Söz köylünün durumuna geldi. Önce bir “ahhhhh!” çekti yanıkça. Sonra toplandı ve başladı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super