Paralel…

ABD açıklamalarına göre, Türkiye’deki güçlerine ciddi miktarda asker ve sivil personel takviyesi yapılmış. Bizim ana muhalefet partisinin umurunda değil, varsa yoksa Zarrab- Burnumuzun dibine ABD tarafından terörist ve silah-mühimmat yığınağı yapılır, ana muhalefet’in ilgi alanına girmiyor, bütçe görüşmelerinde dikkate şayan itirazları yok.

Alevilerin evleri işaretlenir  umurlarında değil, şimdi rastgele değişik bakış açılarıyla sorgulama yapalım. Siz okurlar örnekleri çoğaltma imkânını değerlendirmelisiniz.

Moda olsun diye zarrab’dan başlayalım. İddialar doğru olsa bile  dağıtılan paralar kimin, Kimler neden ciddi miktardaki parayı gözden çıkarmış olsun, suç tek başına işlenmez, suç ortakları kimlerdir. Zarrab’a yön verenler ve perde arkasında bulunanlar kimler, Zarrab’ın ilişkiler ağında kimler bulunuyor.

Avrupalı ve Amerikalı ciddiye alınan yöneticilerden, kesintisiz tehdit  gelmesi neyin nesi bizim ana muhalefetten tık yok. Zarrabın derin yabancı yapılarla ilişkileri, Türkiye’ye düşmanlık eden derin yapılarla bağlantıları ilintileri tekrar gözden geçirilmeli gereği yapılmalı.

Tutuklanan art niyetli yabancıların sayısı yeterli değil yenileri gündeme gelmeli, soruşturmalar gündeme gelmeli basında sürekli yer almalıdır. Türkiye’deki ABD yığınağı ile  Alevi evlerinin işaretlenmesi arasında bir bağ var mı, yeni alevi katliamlarının yapılma olasılığı nedir.Türkiye’ye gönderilen ABD personelinin ne kadarı psikolojik savaşçıdır.

Haçlı muhiplerinin sayısındaki ve niteliklerindeki artış neden dikkatleri yeterince çekmiyor. halkı birbirine düşürecek provokasyonların ardı arkası kesilmiyor neden. Yıllardan beri mezhep savaşlarına dikkatleri çeke geldim, şimdi sözlerime gelindi mi?

Türkiye’de ekonomi haberlerini yapanlar dikkatlice gözden geçirilmeli bir şeyler yapılmalı. Osmanlı ekonomisini ordusunu yabancılara teslim ettiği için yok oldu. Dikkat edilmeli, tarih tekerrür etmesin. Devlet ekonominin halka yansıyan yüzüyle ilgilenmek mecburiyetindedir.

Yapılan tehditler ne kadar ciddi ise o kadar doğru yoldasınız demektir, yapılan operasyonlar ne kadar detaylı ise o kadar ciddiye alınıyorsunuz manasına gelebilir. Devlet ricali, düşmandan gözlerini asla ayırmamalı, düşmanla temas katiyen yitirilmemelidir.

Daha önce yazdığım öngörülemezlik konusu dikkatten kaçırılmamalıdır. Emperyalistler Türk devlet aklını çözmenin peşindeler, aldatıcı, aşağılık girişimlerini özellikle iç politika üzerinden sürdürmeye ve dış baskılarla sonuç almaya çalışmaktadırlar. Verilen tepkilerde öngörülemeyen davranış ve dikkat gerek.

Görklü Tanrı; düşmanlarımızın arasına kıyamete kadar sürecek ciddi ayrılıklar sokmuştur. Bizlere düşen bu tefrikaları zamana zemine göre ustaca kaşımaktır. Düşmanlarımızın  silahlarını birbirlerine doğrultmalarını sağlamak aklın icaplarındandır.

Düşman aramıza tefrika sokmak istiyor, sonrada kendisi bizzat gelmenin peşinde. Bu topraklarda vekalet savaşları ön hazırlık için yapılır. Asıl sahipler birbiriyle savaşmak yüzleşmek zorundadır. Yani korkunun ecele faydası yoktur.

Düşman planlarını uygulamaya sokacaktır. Korkmanın tereddüde düşmenin intihardan farkı yoktur, içimizdeki ve dışımızdakilere rağmen devletimize hamle yaptırmak zorunluluğumuz bulunmaktadır.

Artık zaman savunma değil içeride ve dışarı müdahale etme zamanıdır. İhanete düşen düşme ihtimali bulunan kişi ve kurumları cezalandırma zamanıdır. Tarih boyunca hainlere soluk alma fırsatı vermeyenler istediğini yapma imkânına kavuşmuşlardır.

Görklü Tanrının selamı, elleri titremeyen-korkmayan- şüpheye düşmeyen-kararlı- Tanrının yardımından ümidini kesmeyen vatan evlatlarının üzerine olsun vesselam.

 

 Lütfullah Kaleli

About admin

Check Also

Acı Reçeteyi Kim İçecek?

Soru, “Türkiye neden ekonomik olarak dar boğaza girdi?” Cevap: Sn. Erdoğan üretime yönelik yatırımlar yerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super