Home / Yazarlar / Lütfullah Kaleli / Değişmeyenler Ve İlintiler…

Değişmeyenler Ve İlintiler…

Öteden beri yaza geldiğim fikirler, günlük gelişmeler, yaşanan stratejik olaylar, üzülerek belirteyim ki, beni yine haklı çıkardı.

Avrupa’da yükselen Türk düşmanlığı, yaygın saldırılar, İsevist devletlerin onmaz Türk düşmanlığı, içimizdeki İslam veya sosyalist maskeli Türk düşmanlığı, aymazlık çukuruna yuvarlanmış uyanmasını becerememiş, çanak tutan idarecilerimiz; tam bir örüntü oluşturmaktadır.

Kiliseler; Havraların talimatıyla, Hırıstıyanlık dünyasını yeni nesil, vahşetini geliştirmekle meşgul  haçlı savaşlarına hazırlamaktadır. Bu Haçlı savaşı öyle bir savaş olacaktır ki, Vahşette eşi ve benzeri görülmemiş olacaktır, hortlayan engizisyon papazları bu vahşete damgasını vuracaktır.

Bu iş öylesine, fanatizm işi değildir, kesintisiz devletler politikasıdır. İlk etapta Çanakkale’nin rövanşını almaya çalışacaklar,  Tespit zamanında yapılmalı gerekli hazırlıklara hemen girişilmelidir.

Ülkemize uygulanan her çeşit ambargo- ekonomik abluka-gizli ve açık saldırılar- örtülü operasyonlar, aşağılık ittifaklar-İçeride ve dışarıda yapılan provokasyonlar, süreç dahilinde gerçekleştirilen hamleler ülke  yönetiminde yapılan kasıtlı hatalar….. Devlet aklımıza bir şeyler anlatıyor olmalı…

Sözlerimin ispatı olarak bir şeyler ortaya koyayım ki, uyarılar  ciddiyet kazansın. Öteden beri ABD’NİN  PKKya verdiği destekler, Fransa’nın Kürtlere verdiği her türden destek, Almanya’nın yaptığı düşmanlıklar, Hollanda ve diğerlerinin düşmanca hamleleri, NATO sıkandalı, Avusturya ve diğer küçüklerin yaptıklarını listeye almaya değer bulmuyorum bile!

Avrupa’da  ve Hıristiyanlık aleminin muhtelif noktalarında camilere yapılan saldırılar- yakılarak öldürülen Müslümanlar ve Türkler, savaş öncesi basit tatbikatlar cümlesinden değerlendirilmeli asla basite indirgenmemelidir.

İş bu şartlar dahilinde, gazilere verilen değer yeniden gözden geçirilmeli, elde kumpas ile gazilik şartlarını belirleme anlayışı derhal terk edilmelidir. Gazilere harcanacak her kuruş, Valilerin ve diğer devletluların makam odalarına harcanan paralardan  çok daha kıymetlidir, Gazilerimiz ve şehitlerimizin kutsal emanetleri dünyalardan daha değerlidir. Tasarruf  makam odalarından-makam araçlarından yapılmalıdır.

Gazilerimize yapılacak ikramlardan yapılacak tasarruf,   ağır maliyetler getirir, sonra çok ağır şeylerin söylenmesi kaçınılmazdır.Haçlı savaşlarını başlatmaya hazırlanan devletler zihniyetine ancak gazilerimize göstereceğimiz saygı-Şehitlerimizin önünde samimiyetle eğildiğimiz sürece  direnmemiz mümkündür.

Türkiye Cumhuriyetinin değişmeyen hedefleri yeniden tahkim edilmeli, gerekli tevcihler vakit geçirilmeden yapılmalıdır. Aksi halde; yurdu Vahdettin misali, terk etmek zorunda kalacakların listesi, üç aşağı beş yukarı bellidir.

Güzel yurdumuzda tefrikanın kökünü kazıyacak olan, yüreklerin toplu vurmasını sağlayacak olan vatan evlatlarının üzerine; GÖRKLÜ TANRININ-GÖKÇE TANRININ SELAMI OLSUN  VESSELAM.

 

  Lütfullah Kaleli

About admin

Check Also

Cemaatler Ve Siyaset

“Cemaatler, tarikatlar” denince aklımıza İslam dini adına oluşan gruplar gelir. Cemaat ile tarikat arasında bazı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super