Home / Yazarlar / Türk Milliyetçiliği Yama Olamaz

Türk Milliyetçiliği Yama Olamaz

Türk milliyetçiliği 10-15 yıldır kan kaybediyor. Uzun ve görkemli geçmişinden günümüze kadar süre gelen Türk milliyetçiliği, iki-üç yıldır yoğun bakım ünitesine konmuş, serumla yaşıyor.

Türk milliyetçiliğini cam kavanozdan çıkarıp sağlığına kavuşturacak, asil ve görkemli yapısına kavuşturacak düşünce ve eylem erlerine ihtiyaç var.

Türk milliyetçiliğini bu acıklı duruma Devlet Bahçeli ve etrafındaki bir avuç kişi düşürdü. Bunlar Türk milliyetçiliğini düştüğü sıkıntıdan kurtaramazlar. Aksine, daha zor duruma sokarlar.

Türk milliyetçiliği nedir?

Türk milliyetçiliği Türk’ün benliğidir özgürlüğüdür, bağımsızlığıdır, egemenliğidir.

Türk milliyetçiliği Türkçedir, Türk edebiyatıdır, Türk’ün sanat ve estetiğidir, hoşgörüsüdür.

Türk milliyetçiliği yama değildir; bütündür, bedendir.

Türk milliyetçiliği sömürgeci değildir, paylaşımcıdır.

Türk milliyetçiliği başkalarının düşmanı değil dostudur.

Türk milliyetçiliği dinamizmdir, tüketme değil üretmedir.

Türk milliyetçiliği yenilikçi ve uygarlıkçıdır; durağanlığa ve bedeviliğe karşıdır.

Gerçek bu iken, Devlet Bahçeli ve çevresindekiler böyle davranmıyor ve:

“Biz Türk milliyetçisiyiz. Bizim dışımızdakiler, bizim emirlerimizi öpüp başlarının üstüne koymayanlar Türk milliyetçisi olamazlar” iddiasındalar.

Türk milliyetçileri nasıl olmalıdır?

Türk milliyetçilerinin bizzat kendileri bütün, görünüm ve ruh olmalılar. Devlet Bahçeli ve etrafındakiler böyle midirler? Hayır! Bahçeli ve yanındakiler Türk milliyetçilerinin bütününü temsil etmiyorlar.

Milliyetçilik bağımsızlıkçılık ise, dolgu malzemesi değilse; Bahçeli ve etrafındakiler neden reel siyasette AKP’ye bağlılar, AKP’ye dolgu malzemesidirler?

Bahçeli ve çevresindekilere bakın, ABD uşağı, milliyet düşmanı olan iki-iki buçuk kişiyi ayakta tutmak için çırpınıyorlar.

Bu dünyada, kıymetli bir kumaşı parça haline getirdikten sonra, onu, kirli ve kalitesiz bir elbiseye yama yapmak kadar çirkin bir davranış olamaz. Şimdi Türk milliyetçiliği böyle.

Şimdi Türk milliyetçileri  NATO’cu  ve ARAP’cı bir güruhun peşinde. Türk milliyetçiliğini NATO ve Arap sömürgeciliğine peşkeş çekenler, günün birinde Türk milliyetçiliği ve gerçek Türk milliyetçileri tarafından hak ettikleri yere konacaklardır.

Buradan Bahçeli ve etrafındakilere soruyoruz:

Sicil ve zihniyeti bozuk bir parti ve yöneticilerini ayakta tutmak gibi bir göreviniz mi var?

Size ne oluyor ki, üç günlük dünyada Türk milliyetçiliğini lekeliyorsunuz?

Türk milliyetçisi seçmenlerden ne beklenir?  

MHP yönetimine taparcasına bağlı kalan, MHP’ye hala oy vereceğini söyleyen, Bahçeli ve ekibini eleştiren herkese saldıran MHP’li arkadaş ve yurttaşlarımıza sataşanlara bir sorum var?

MHP’den ayrılmak, eleştiri hakkını kullanmak, yanlışlıklar karşısında susmamak suç mu? Bugünkü MHP yönetimini hangi mantık ve gerekçelerle destekliyorsunuz? İçiniz rahat mı söyleyin?

Bugünkü MHP yönetimi, sizin en çok sevdiğiniz Türk milliyetçiliğini çiğnetiyor, parçalıyor. Oysa milliyetçilik bir değerdir, bir namustur. Eşiniz sizi aldatsa, bunu namus meselesi yapar yuvayı dağıtırsınız da, fikrî namusunuz olan Türk milliyetçiliğini kirletenlere neden ses çıkarmıyorsunuz?

İnancın istismarını yapan Muaviye gibilerini terk etmek imanın bir gereği olduğu gibi, milliyetçiliğin istismarını yapan ve milliyetçiliği kirletenleri terk etmek de milliyetçiliğin bir gereğidir.

Milliyetçilik kişilerle yaşamaz, ilkelerle yaşar.

 

Yusuf Dülger

About admin

Check Also

Yastık Altına Mı Kaldık?

Erdoğan 24 Haziran 2018 seçimlerinde, “24 Haziran’da bu kardeşinize yetkiyi verin; döviz mi, faiz mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super