Home / Yazarlar / Başkomutan Kim

Başkomutan Kim

26 Ağustos ve 30 Ağustos zaferleri…

Ağustos ayı biz Türkler için sevinç ve övünç vericidir.

Askerî ve sivil erkândan birkaç kişinin: “Ben Başkomutanım”, iktidar tetikçisi çoklarının. “İşte Başkomutan” diye avunup Türk milletini oyaladıkları bir süreçte, ben de bir “Başkomutan” aradım, araştırdım. Önüme Mustafa Kemal Atatürk çıktı.
Hiç kuşku götürmez, beyaz kefenini giyip atına atlayan, düşmana doğru giderken ordusunun en ön safında yer alan Alparslan bir Başkomutandır. Günümüze gelelim.
Bir zamanlar TSK’nin fiilî başkomutanı Soğancı Paşa, ABD askerleri Türk askerlerinin başına çuval geçirirken ağzını açıp bir tek söz söyleyememişti. Hükmî başkomutan ise, “Amerikan askerleri demokrasi getirecek. Amerikalılar demokrasi için savaşıyor” demişti.

Geçmişte, CIA-FETÖ ikilisi kozmik odamızı parçalarken, TSK’ni kumpaslarla çiğnerken, Türkiye’nin fiilî ve hükmî Başkomutanları CIA’cı-FETÖ’cü casusların işlerini kolaylaştırmışlardı.

PKK terör örgütü asker ve polislerimizi şehit ederken Türkiye’nin askerî ve sivil başkomutanları kum torbalarının arkasında resim çektirerek görev yapmışlardı.

“ABD-HOCA” ikilisi Türkiye’de kanlı ihtilâl denemesine kalkıştıklarında, bizim üniformalı başkomutanlarımız, makamlarında ellerini arkalarından bağlatıp sürünmüşler, üniformasız başkomutanımız da tehlike ortadan kalkana kadar havada dolaşmışlardı.

***

Bizim bu askerî ve sivil “başkomutan”larımız şimdi, bölücü hainlerin şehit ettiği subay ve askerlerimizin cenaze törenlerinde, kamuoyunu yakaladıklarında haykırıyorlar:

“Şehitler ölmez! Ey şehidim senin makamın cennettir. Keşke ben de senin gibi şehitlik mertebesine erseydim. Allahtan isteğim o ki, vatan-millet yolunda ben de şehit olayım!..”

Eğer siz samimi iseniz: Mehmetçiğin verdiği Vatan Savaşı’nı neden cephe gerisinden izliyorsunuz? Neden kum çuvallarının arkasındasınız? Neden CIA-FETÖ tezgahları işlerken bir adım atmadınız? Kozmik odamız emperyalist merkezlere servis edilirken neden sustunuz?

Şehitlik mertebesi bu kadar iyi ise, silahlanıp ön saflara geçseniz e. Neden Atatürk gibi ön saflarda değilsiniz? Neden oğlanlarınıza kısa dönem veya ABD dolarlı askerlik yaptırıyorsunuz? Size engel olan mı var, buyurun şehit olun.

Gerçek Başkomutan ATATÜRK

“Anafartalar’dayız. Mustafa Kemal savunmada kalamazdı. Ölüme atılmak, düşmanı şaşırtmak ve sendeletmek lazımdı. Taarruz emrini verdi. Ön sipere girdi. Düşman siperi bu ön sipere birkaç metre mesafede idi. Mustafa Kemal bütün tehlikeyi göze alarak sürtüne sürtüne siperin üstüne çıktı ve yattı. Sonra kırbacı ile işaret verdi.

Bir an sonra askerler komutanlarını geride bırakarak düşman siperlerine girdiler…
Daha sonra düşman Conkbayırı’nı denedi. O kadar ateş açtı ki Mustafa Kemal’in ayak basıp da bir çelik parçası olmayan bir karış toprak kalmamıştı…”

***

“Sonra Rus cephesine tayin edilen Mustafa Kemal’in emrindeki askerler, Rus askerleri ile boğaz boğaza savaştılar. Rus cephesi âdete bir süngü ormanı idi. Bu harpte Mustafa Kemal, bir aralık, düşman süngüleri arasında kalmıştı. Esir olmak tehlikesinde idi. Bu tehlikeden soğukkanlılığı ile kurtulabildi.
Düşman güçlerinin büyüklüğü Türk ordusunu çok büyük tehlikeye sokmuştu. Bu yüzden Mustafa Kemal ustalıklı bir şekilde geri çekil uygulamasını başlattı. Erlerinin arasındaydı. Geri çekilmeye bozulan bir erin komutanları için: “Ne korkak komutanlar bunlar…” eleştirisine Mustafa Kemal: “Senin anlamadığın sebepler vardır” deyince nefer: “Sen kimsin” dedi. Mustafa Kemal: “Sizin komutanınızım” yanıtını verdi.” Yani savaş cephesinde askerleri ile iç içe idi.

***

Tarih 26 Ağustos 1922. “Mustafa Kemal, Kocatepe’nin eteklerinde herkesten önce kalkmış, giyinmiş, çadırlar arasında dolaşıyordu. Saat dörtte, Başkumandan en önde…”
Ve sonra zafer…

***

Gerçek başkomutan Mustafa Kemaldir. Başkomutanlık, O’nun yaptığı gibi yapılır.
Başkomutan Mustafa Kemal işgal edilmiş topraklarımızı kurtarıp bağımsız devletimizi kurmuştu. Ömrünün sonuna doğru, hasta haliyle Hatay’ı Anavatan’ımıza katmıştı.

Ya sonraki başkomutanlar? Bunlar:

Süleyman Şah Türbesi’ni bile koruyamadılar; Türkiye’ye ölü kemiği taşıttılar.
Atatürk’ün Lozan Anlaşması ile topraklarımıza kattığı Ege Denizi’ndeki 18 adamıza sahip çıkamadılar; oraları Yunanistan’a kaptırdılar, ağızlarını açamıyorlar.

***

Kimlerin başkomutan, kimlerin boş komutan olduğuna siz karar verin.
Büyük devlet adamı ve BAŞKOMUTAN Mustafa Kemal Atatürk!
Seni hasret, sevgi ve saygı ile anıyoruz. Ruhun şad olsun.

 

19 Ağustos 2017

Yusuf DÜLGER

About admin

Check Also

Dikkat!

AKP’li savaştan yana olanlar seçimi kaybedince savaşmak için ERDOĞAN’IN emrini bekliyor. Fakat ERDOĞAN kaybedersek millet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super