Home / Yazarlar / Lütfullah Kaleli / İhanet Çorbası

İhanet Çorbası

Bazı soru ve hatırlatmaları yaparak takdiri ve çözümleri sizlere bırakacağım.

FETÖ ile mücadelede bir türlü beklediğim adımlar atılmadı, mesela dışişleri bakanlığında; Merve Kavakçı’ya Nazlı ılıcak sahip çıkmıştı, Merve Kavakçı ABD vatandaşı idi, Türkiye’de insan kalmadı da, Merve’ye mi muhtaç kalındı? Fetönün dışişlerinde örgütlenmemesi mümkün değil, Neden dışişleri temizlenmiyor ve şaibeli kişiler atanıyor! siyasal iktidar bunun cevabını vermelidir. NEDEN…NEDEN?

ABD’nin düşmanlıkları seri faaliyetler olarak devam ediyor, birçok yazarın benim bulunduğum çizgiye gelmeleri ve devletimi uyarmaları sevindirici değil mi? ABD’nin saldırı silahları (ortam hazırlama araçları) elkaide- işit- ypg-pkk-ve türevleri. Sukikast silahları ise; birkaç parti, sivil toplum örgütleri tarikatlar ve türevleri. Bunlara karşı acil önlemler alınsa nasıl olur.

Alman vakıfları ve bağlantılı sivil toplum örgütlerinin üzerine neden gidilmiyor ve gereği yapılmıyor! Devletimi yönetenler ve siyasal iktidar bu ve benzeri konulara açıklık getirmeli veya gereğini derhal yapmalıdır.

ABD öncelik sırasında, neden değişiklik yaparak İran ile Türkiye’nin yerini değiştirdi. Suriye’de ABD kiminle savaşacak! Rusya ile mi! İran ile mi! Türkiye ile mi! ABD’ni silahlanması kime veya kimlere karşı! Yalnız ABD’nin yaptığı silah yığınağı Türkiye için yeterli değil! Bizzat kendisi doğrudan savaşmak zorunda! O zamanda ortada ABD diye bir devletin varlığı söz konusu olamaz!

Türkiye her türden ajanların uğrak yeri veya üssü haline geldi, AJAN trafiğine çeki düzen vermek kaçınılmaz olmuştur. Özellikle operasyonel istihbaratçıların tırpanlanması makul düzeye indirilmesi kaçınılmaz zorunluluk değil midir?

Türkiye’nin gündemi yapay yollardan oluşturulup kamuoyunun tepkisi dizayn edilip yöneticilerde dikkat kaymasına neden olmakta değil midir? Bir önceki yazımda ABD’nin Ankara büyükelçisini çektiğini yazmıştım. Basında tek kelime ile yer almadı. Buda Türk basını üzerindeki ABD etkisinin kabul edilemez düzeyde olduğunun göstergesi değil mi?

Türkiye’yi oyalamak için yeni çözüm süreçlerinin dayatılacağı anlaşılmakta ABD enstrümanlarının hareketlendiğini görmemek mümkün mü? -Bülentler ve benzerlerine neden dokunulmuyor kripto aileler tasfiye edilmedikçe TÜRKİYE’DE  ciddi işler yapmak ve milli-yerli olmak çok zor -çok riskli-milli ve yerli olanların çok büyük tehdit ve baskılar altında çalışmaya devam edecekleri anlaşılmaz mı?

FETÖ cülerden boşalan yerlere, Sülocuların ve menzilcilerin aday oldukları birbirleriyle rekabete giriştikleri rivayetleri ayyuka çıkmaktadır. Böylesine bir anlayış orta vade devletimizin ınkırazına neden olabilir mi?

Yeniden yapılandırılması gereken kurumların başında DİYANET gelmektedir. Rahmetli babam derdi ki, “bütün tarikatların nihai amacı devleti ele geçirmektir.” Diyanet her türden gizli ve açık faaliyette bulunan din maskeli oluşumlarla amansız mücadeleye girmek ve devletin savunmasın bu alanda üstlenmek zorundadır.

Tarikatlar-cemaatlar ve türevleri uzun vadeli-gizli faaliyetlerde uzmanlaşmışlar ve yüzlerce yıldan bir tecrübe kazanmışlardır.

Camiler tarikatlardan kurtarılmalı ve yaşam alanlarına dönüştürülmeli, sosyal etkinliklere ağırlık verimelidir. Benim görüşüme ne dersiniz?

Yazdığım çorbaya çevrilen konular hakkında neler diyebilirsiniz. ha! çorbacı diye eskiden Rum eşkıyalarına denirdi, çorbacıların şerrinden Görklü Tanrıya sığınsak nasıl olur, son zamanlarda bir tarikat çorbacıların sayısını artırmaya çalışıyor. Siyasal iktidardan bazı çevrelerin ise çorbacı projesine destek verdiği söylentileri işportaya düştü.

“Rahmetli babam derdi ki; en kötü devlet devletsizlikten iyidir”. Devletimizi korumak için herkes üzerine düşen görevden kaçmamalıdır.

Görklü Tanrının selamı; zor günlerde vatanına sahip çıkan vatan evlatlarının üzerine olsun vesselam.

Not : babam; Hüseyin kaleli:: emekli, müftü, el-ezher 1950 mevzunu, 50.000 in üzerinde öğrenci yetiştirmiş, Çok iyi İngilizce ve Arapça bilirdi.

 

 Lütfullah Kaleli

About admin

Check Also

Yastık Altına Mı Kaldık?

Erdoğan 24 Haziran 2018 seçimlerinde, “24 Haziran’da bu kardeşinize yetkiyi verin; döviz mi, faiz mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super