Home / Politika / Uluslarası Öğrenci Topluluğundan MHP Karatay’a Ziyaret

Uluslarası Öğrenci Topluluğundan MHP Karatay’a Ziyaret

Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal ajansı tarafından finanse edilen Erasmus gençlik değişimi projesi kapsamın da Konya da ziyaretler de bulunan, Makedonya, İtalya, Moldovya,  Yunanistan ve Türkiye’den 18-30 yaş arası 30 öğrencilerden oluşan topluluk Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) Karatay İlçe Başkanlığını ziyaret ettiler.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, 7- 12 Temmuz tarihlerin de Mevlana’nın hoşgörü bahçesi ismi ile düzenlenen program da öğrencileri Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Karatay İlçe Başkanı Halil Açıl ve bazı yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Katılımcıların kendilerini tanıtmasının ardından Başkan Açıl, Konya, Mevlana ve Milliyetçi Hareket Partisi hakkın da bilgilendirme de bulundu. Yapılan kısa Sema gösterisinin ardından öğrenciler Halil Açıl ve Semazen’e çeşitli sorular sordular.  Öğrencilere Türkçe ve İngilizce Mevlana Hz ve Konya’nın Tarihi ve Turistik yerlerinin tanıtıldığı Dvd, kitap, broşür ve Kuranı Kerim’den oluşan hediyeler takdim edildi.

Gösterilen ilgi ve misafirperverlikten çok memnun olduklarını belirten öğrenciler, Halil Açıl ve Yönetimine teşekkür ederek teşkilattan ayrıldılar.

 

İsmail Ethem Taboru

About admin

Check Also

MHP Selçuklu, “15 Temmuz Bir Demokrasi Zaferidir”

MHP Selçuklu İlçe Başkanı Güzide Çipan “Devletimizin ve milletimizin istiklaline ve istikbaline kastetmeye yeltenen hain …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super