Home / Yazarlar / Lütfullah Kaleli / Yürüyüş!…

Yürüyüş!…

Yürüyüş vardır vatan kurtarır, Halide Edip Adıvar’ın İstanbul mitingi gibi. Yürüyüş vardır vatanı batırır. Lejyonerlerin yaptığı yürüyüşler gibi. Şimdi konuyu biraz açalım.

Mısır’ın başı Sisi, Türkiye’ye ambargo uygulanmasını istiyor- ABD, Cumhurbaşkanlığı korumaları için tutuklama kararı verdi. ABD’ li polis şefi PKK lılar ile resim çektirdi ve dahi mesaj dedi-Süleyman şah türbesinin toprakları ABD tarafından ablukaya alındı-KYB Irak’ın kuzeyinde bağımsızlık için referanduma ABD ve İsrail desteğinde gidiyor. Askerlerimiz  kışlalarında zehirleniyor, PKK da, ABD silahları fışkırıyor, Sergey Lavrov  ABD yi Türkiye- İran- Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı duymasını istiyor. ABD ’li psikolojik savaşçı Michael Rubin; Cumhur başkanı Erdoğan’ı savaş suçlusu ilan ediyor- ve daha niceleri….

Türkiye’nin hapishanelerinde; genellikle, PKK’  lılar ve F tipi örgüt üyeleri  bulunmaktadır.  Türk Devletinin yurt dışı mücadelelerine darbe vurulmak amacıyla MİT tırları olayı istismar edildi. Can Dündar’ın, Almanya’ ya ilticası- ve arkadaşının 25 yıla mahkûm edilmesi yurt dışında birilerini rahatsız etti. Görünmeyen sistemler devreye girerek önce parti içi muhalefet’ in izine çıkması sağlandı. Sonra ekip’ in kurtarılması için lejyonerlerin yoğun olarak bulunduğunu düşündüğüm bir siyasi partimiz devreye sokularak silahlı ve silahsız ihanet odaklarını kurtarmak eski gücüne kavuşturmak amacıyla ve daha birçok yan etki yaratmak istendiğini düşündüğüm bir hareket başlatıldı.

Eylem öncesi söylemlerle ve eylem sırasında söylenenlerle yurt dışı olaylar arasında ilinti olduğunu düşünmemek elde değil. Örneğin Rubin’in söylemi ile CHP nin “Erdoğan  uluslara arası mahkemede savaş suçlusu olarak yargılanacak” arasında bir bağıntı olup olmadığını  okuyucuların takdirine bırakıyorum.

Ana muhalefet partisinin görevi Hükümetlerin hata yapmasının önüne geçmek amacıyla uyarılarda bulunmak ve doğru işlerde ise özellikle güvenliğimiz le ilgili alanlarda iktidarların elini güçlendirmektir. Anlaşılan bu iş Ruslara terk edilmiş olmalı ki; Sergey Lawrow  ABD yi  Türkiye’nin toprak bütünlüğüne saygı göstermeye davet ediyor.

İkinci ve üçüncü paragraflarda sıraladığım olaylarla ilgili olarak şimdiye kadar, ben, ana muhalefet’ in olumlu veya olumsuz bir çıkışını görmedim duymadım düşüncelerini açıklamadılar. Bu anlamlı sessizliği daha ne kadar devam ettireceklerini merak etmemek elde değil.

Ana muhalefet içi boşaltılmış düşmana hizmetten başka bir işe yaramayan, özellikle  isevist dünyanın (düşmanların) karşısında ülkemi zora sokan bu yürüyüşü derhal durdurmalılar ki, hata en olduğunu düşünme olanağımız olsun.

Aksi halde şimdiki ve gelecekti kuşaklarımız sonra diyebilirler ki, bunlar şeydirler. Ana muhalefet ’ in görevine dönmesi artık zorunluluğun da ötesine geçmiştir.

Türkiye’de çalışan siyasiler Türkiye’nin güvenliğini- geleceğini, düşmanlarımızın hamlelerin düşünmek önlem alınmasını sağlamak zorundadırlar sonra derler ha!

Ben yine; içimizdeki, bize benzeyen düşmanlarımızın faaliyetlerine dikkat çekmek istiyorum. Onlar olmasa! Dışarıdaki düşmanlarımızın hiçbir başarı şansları yoktur. TR. kotlu düşmanların yaptıkları yanlarına kar kalmamalıdır. Aslında içimizdeki düşmanların icaplarına anladıkları dilden bakılmalıdır.

İçimizdeki düşmanlarımıza adalet aranacağına görevleri icabı içeride ve dışarıda mağdur edilen evlatlarımız için adalet aranmalıdır. Örneğin: Cumhurbaşkanlığı korumaları gibi. Asıl onların adalete ihtiyacı var. ANASIYLA YAVRUSUYLA TÜM MUHALEFET,  vatan evlatlarına adalet sağlanması için  bir araya gelmeli, ellerinde Türk bayraklarıyla yurt içinde ve dışında yürüyüşler tertiplemelidirler.

Veya; Muhalefet izin kullanıyorsa! Siyasal iktidar; bu işe derhal başlamalı içerideki yürüyüşü anlamsızlaştırmak için, yurt içinde ve dışında  etkinlikler düzenlemeli, düşmanlarımıza her alanda misillemede bulunmak sorumluluğunu hatırlatmak bir yurttaş  olarak görevimdir.

Görklü Tanrının selamı ve koruması, düşmanlarımızın gizli ve açık faaliyetlerini boşa çıkaran ve çıkaracak olan vatan evlatlarının üzerine olsun vesselam.

 

 Lütfullah Kaleli

About admin

Check Also

Cemaatler Ve Siyaset

“Cemaatler, tarikatlar” denince aklımıza İslam dini adına oluşan gruplar gelir. Cemaat ile tarikat arasında bazı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super