Home / Kültür-Sanat / RedBull Music Academy 20’nci Yılında Berlin’e Dönüyor
dj Denis Sulta performs at RedBull Music Academy presents SonarDome at Sonar Festival in Barcelona, Spain, 15-17 June 2017

RedBull Music Academy 20’nci Yılında Berlin’e Dönüyor

Her sene 60’ı aşkın yükselen müzisyeni tek bir şehirde toplayarak, yaratıcı bir yolculuğa çıkaran RedBull Music Academy 20’nciyılına giriyor.
Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Konser, parti, sergi, panel ve workshop serilerinden oluşacak akademi 15 Haziran – 4 Eylül 2017 tarihleri arasında dünyanın dört bir yanından müzisyenlerin başvurularına açık olacak. Başvurular www.redbullmusicacademy.com/applyadresinden yapılabilecek. Akademi ise8 Eylül – 12 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.
Detroit’litekno efsanesi JeffMills’in 1998 yılında Berlin’de, bir antrepoda ilk dersini vermesiyle hikâyesine başlayan RedBull Music Academy 20.yaşını kutlamaya hazırlanıyor.
8 Eylül- 12 Ekim 2018 tarihleri arasında Berlin’de gerçekleşecek akademinin başvuruları ise başladı. Başvurular 15 Haziran – 4 Eylül 2017 tarihleri arasında dünyanın dört bir yanından müzisyenlere açık olacak. Akademi, katılımcılarına workshop, usta isimlerle bir arada olma şansı, kulüp geceleri, sergi ve panellerle dolu bir ay sunuyor.
Dünyanın en büyük şehirlerinde eşsiz bir müzik deneyimi
Doğduğu günden beri Tokyo, New York, Melbourne, Cape Town, Paris, SãoPaulo ve Montréal gibi dünyanın büyük şehirlerinde gerçekleşen akademide yeni nesil sanatçılar,onlara deneyimlerini aktaran müzik ustalarıyla bir araya geliyor. Akademiye her sene 60’ı aşkın özel yetenek kabul ediliyor. Binlerce başvuru arasından seçilen sanatçılar, akademide müzik tarihine yön veren müzisyenlerin konuşmalarını dinliyor, deneyimlerini dünyanın diğer ucundan gelen çağdaşlarıyla paylaşıyor. Tüm bunlar olup biterken ev sahibi şehir, bir ay boyunca herkese açık konserler ve kulüp geceleriyle canlanıyor.
Akademi başvuruları 15 Haziran – 4 Eylül tarihleri arasında www.redbullmusicacademy.com/applyadresinden yapılabilecek. Bütün enstrümentalisler, prodüktörler, DJ’ler, ses mühendisleri ve vokallerin başvurabileceği RedBull Music Academy Berlin’de ağırlayacağı misafirlerini ise 2018’in ilk aylarında duyuracak.

İsmail Ethem Taboru

About admin

Check Also

Yaşar Gökçek Hoca, Konya Aydınlar Ocağı’nda anıldı

Hacıveyiszâde Mustafa Kurucu Hocaefendi’nin talebesi Yaşar Gökçek Hoca, vefatının 10. Yılında Konya Aydınlar Ocağı’nda aile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super