Home / Kültür-Sanat / Arslan Sükan, Kişisel Sergisi Prelude ile Leica Gallery İstanbul’da

Arslan Sükan, Kişisel Sergisi Prelude ile Leica Gallery İstanbul’da

Leica Galeri İstanbul, 8 Haziran – 5 Ağustos 2017 tarihleri arasında sanatçı Arslan Sükan’ın “Prelude” başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, bomontiada’da yer alan Leica Yerleşkesi içindeki Leica Gallery İstanbul, Arslan Sükan’ın sahne arkası defile fotoğraflarından oluşan “Prelude” başlıklı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçı, sergide yer alan fotoğraflarda, izleyicinin beklentilerini ilk bakışta doğrular gibi yaparken pratikte ters düz eden; bir fikir ya da formu yeniden yaratan bir anlatıcı olarak karşımıza çıkıyor. Sükan, hem iç mimarlık hem de fotoğraf üzerine aldığı eğitimlerinin de etkisiyle, insan algısının limitlerini, fiziksel ile sanal, görünenle görünmeyenin sınırlarını araştıran çok yönlü bir sanatçı.

Arslan Sükan’ın, Leica Galeri İstanbul’da sergilenecek eserleri, 2004 – 2008 yılları arasında L’Uomo Vogue (İtalya), A Magazine (Fransa), Crash (Fransa), Faces (İsviçre) ve Muse Magazine (İtalya) gibi fotoğraflardan oluşuyor. Sanatçı, mankenlerin podyumda kişiliklerinden sıyrılarak birer sanat objesi ya da tüketim aracı gibi izlenmeye başlamadan önce, perde arkasında bırakacakları kimlik ve karakterlerinin son izlerini yakalıyor. Sükan, kendilerine biçilen rollere girmek üzere hazırlanan bu figürleri, kendi kurgularını oluşturmak için bir an için farkettirmeden çalıyor.

Arslan Sükan’ın “Prelude” başlıklı kişisel sergisi 8 Haziran – 5 Ağustos 2017 tarihleri arasında Leica Galeri İstanbul’da ücretsiz ziyaret edilebilir.

Arslan Sükan Hakkında

1973 (Ankara) doğumlu Sükan’ın çalışmalarının sergilendiği ulusal ve uluslararası galeri ve müzeler arasında MaisondesMetallos (Paris, Fransa, 2009), NYPH New VisionariesTobaccoFactory (New York, ABD, 2009), Batagianni Gallery (Atina, Yunanistan, 2011), Kappatos Gallery (Atina, Yunanistan, 2012), Ara Art Center (Seoul, Güney Kore, 2012), MaxxiMuseum (Roma, İtalya, 2013), Elgiz Müzesi (İstanbul, 2013), MuseumHausKonstruktiv (Zürih, İsviçre, 2013), La TriennaleDi Milano (İtalya, 2014), FiveEleven (NYC, ABD, 2015), Hotel DesArts (Toulon, Fransa, 2016), İstanbul Modern (İstanbul, 2017) yer almaktadır. Ayrıca Art Basel (İsviçre, 2011), FIAC (Paris, Fransa, 2011), Art Hong Kong 2012 ve 2013 gibi uluslararası sanat fuarlarında yer almıştır. Sükan İstanbul ve New York’ta yaşamakta ve çalışmaktadır.

 

İsmail Ethem Taboru

About admin

Check Also

Anayurttan Atayurda Gönül Köprüsü Kuruldu

Konya’dan Kafkaslar’a giden 37 kişilik kafile,  “Anayurttan Atayurda Gönül Köprüsü” kurdu. Konya Aydınlar Ocağı’nda konuşan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super