Home / Gündem / TÜRK BİR DEV’den KGC’ya Ziyaret

TÜRK BİR DEV’den KGC’ya Ziyaret

TÜRK BİR DEV KONYA İL TEMSİLCİLİĞİ yöneticileri, Açılışlarına katılan STK ve Kuruluşlara iadei ziyaretlerine devam ediyor.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, BİR DEV İl Temsilcisi Mehmet Kabran, Yöneticiler Durmuş Gökpolat ve İsmail Ethem Taboru, Gençlik Sorumlusu Veli Önal’dan oluşan bir heyetle, Konya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek Başkan Sefa Özdemir ile görüş alış verişinde bulundular.

TÜRK BİR DEV (Türk Birliği Devletleri) VAKFI Konya İl Temsilcisi Mehmet Kabran şu açıklamayı yaptı;

“Türk Birliği Projesi, 7 Bağımsız Türk Devletinin Askeri, Siyasi, Sosyal, Kültürel ve Ekonomik iş birliği içerinde hareket etmelerini sağlamak amacıyla oluşturulmuş bir projedir. Bu Amacı gerçekleştirmek, Avrupa Birliği benzeri bir TÜRK BİRLİĞİ oluşturmak için, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC, Özbekistan, Türkiye ve Türkmenistan’dan oluşan 7 Bağımsız Türk Devletinde ortak çalışmalar sürdürülmekte, Her Ülkede “TÜRK BİRLİĞİ BAKANLIĞI” kurulması için görüşmeler yapılmaktadır.

Bunun için 07.07.2017 tarihinde İstanbul Yahya Kemal Beyatlı Kongre Sarayında Türk Devletleri yetkililerinin de katılacağı Büyük Türk Kurultayı düzenlenmiştir.

Üç gün sürecek bu kurultayda Türk Dünyasının sorunları, Türk Birliğinin tesisi için neler yapılması gerektiği ve Türk Birliği Bakanlıklarının kurulması için ilgili devletlerin Parlamentolarına, Siyasi iktidarlarına ve Devlet Başkanlarına baskı yapılması konularında görüşmeler yapılacaktır.

07.07.2017’de yapılacak Büyük Kurultay için ziyaret ettiğimiz Konya’daki kuruluşlardan birer temsilci talep ederek bir “Yüksek İstişare Kurulu” oluşturmak çabası içindeyiz.

Çalışmalarımızda bize destek veren bütün STK ve Dernek Başkanları ile yöneticilerine teşekkür ederiz.” Dedi.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ise,

Böyle büyük bir proje ile yola çıkan TÜRK BİR DEV KONYA İL TEMSİLCİLİĞİ yöneticilerine Cemiyet olarak her türlü Basın desteğini vereceklerini, çalışmalarında başarılar dilediğini belirtti.

 

İsmail Ethem Taboru

About admin

Check Also

Bu Kurban Bayramında Kurbanlıkları Muayene Etmiyoruz!

İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan Bir açıklama yaparak, Kurbanlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super