Home / Yazarlar / Lütfullah Kaleli / Mecburiyet..!

Mecburiyet..!

Uzun süredir uyarılarını yaptığımız, münhasır ekonomik alanların korunması ve çeşitli faaliyetlerin yürütülmesi ve korsan devlet Yunanistan’! Uyarılarımız, galiba yerini buluyor. Doğu Akdeniz’deki çıkarlarımızın korunması için, birleşik korsanlara karşı alınan tedbirlerin düzeyi hızla yükseltilmelidir. Şu, unutulmamalıdır ki Yunanistan bizim uslanmaz düşmanımızdır.

Almanlar; öteden beri dünya liderliği sevdasına kapılmışlar, muhtemel rakiplerini hırpalama politikalarından ve Türk-İslam düşmanlığından asla vazgeçmemişlerdir. dün -bugün-yarın sevdalarının gereğini yapmaya devam edeceklerdir.  Pranın gücünü elde etme çabaları sistemli bir şekilde devam edecektir.

İsrai’lin baskısıyla zaman, zaman Rusya, ABD-AB ülkeleri bir araya gelip bazı birliktelikler platformlar oluşturabilirler, bu asla uzun süreli olamaz. Dikkatli olmakla birlikte, tedirgin olmaya, yeni tevcihler yapmaya hiçte gerek yok.

İsrail dahil, herkes Türkiye ile anlaşmak zorundadır, Türkiye’nin gücünü artırması için kısa bir süreye ihtiyacı var, bu süre mutlaka kazanılmalıdır. Coğrafya da, çeşitli kaynaklar olduğu sürece… Değişik bahanelerle herkes bölgede olmak isteyecektir. Ne kadar güçlü iseniz, değeriniz o kadardır. Siz, osunuz.

İngilizlerin yeniden, içlerinde, derin devletlerini dizayn etmeye çalıştıkları cümlenin malumu, Almadan vermek Tanrı’ya hastır. Mesela Kıbrıs’ta -Irak’ta -Suriye’de Hint kıtasında, İngilizler bize bir şeyler vermek durumundalar. Biraz daha sıkışırlarsa istediklerimizi verecekleri de mutlaktır.

Hareketleriniz, ön görülebilirlik özelliği taşımamalıdır-aksi durumda elin oğlu mutlaka zaafınızı bulur ve kontrol altına alır. Bu ,ise; tam bağımsızlığı arzu edenler için korkunç kabus anlamına gelir.Tereddüt ve çekimserlik her daim devletlerin başına bela olagelmiştir. Hiç kimsenin devletimizi test etmesine izin verilmemelidir.

Bir araştırmacının, Türk subaylarını, tanıma ve tasnif çabalarına tanık oldum. Türk’ün önce Tanrısı sonra, devlet aklı vardır. Devlet aklımız tüm bilinen yapılardan en az bir milyon yıl ileridedir. Doğru gibi görünen çalışma kulunçlaşmış, korkuyu atamamış bir çalışmadır. İşin doğrusu ise: Türk’ün tüm bilinen yapıları ele geçirilse- veya imha edilse bile! Kendini yenileyebilecek var edebilecek güçte ve yetenektedir.

Yazılanlar, bilinen şeylerin kibarca söylenmesinden ibarettir. Biz kendimizi-konumumuzu ve hesabımızı bildiğimiz sürece! Bize kimse hükmedemez-silemez- yok sayamaz. Bazı kalın kafalılar belki mücadele etmeyi düşünebilir.

Suriye’de PYD nin üzerine gidilmeye, onlarla pozverenlere rağmen operasyonlar yapılmaya devam edilmeli tahribatın kapsamı ve içeriği büyütülüp çeşitlendirilmelidir. Irak’ ta da benzer şeyler ön girişimler hızlandırılmalıdır. Yani enstrüman paramparça edilmelidir.

Siz !İstediğiniz kadar…. Resim ve belge gösterin adamlar bildiklerini yapmaya devam edeceklerdir, diplomasi, kuvvetle desteklendiği sürece işe yarar. şu, unutulmamalıdır ki, Türkiye; kimseye muhtaç veya mecbur değildir. Aklın da birşeyler olan herkes! Türkiye’ye ve Türklere muhtaçtır- mecburiyetleri vardır. Yeterki biz! Kendimiz olalım ve kendimizi kaybetmeyelim.

Tanrım, konumunu-kendini-hesabını bilenlerimizi, iç ve dış mihrakların şerrinden korusun. Görklü Tanrının selamı böylesine Türk evlatlarının üzerine olsun vesselam.

 

 Lütfullah Kaleli

About admin

Check Also

Cemaatler Ve Siyaset

“Cemaatler, tarikatlar” denince aklımıza İslam dini adına oluşan gruplar gelir. Cemaat ile tarikat arasında bazı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super