Home / Gündem / TED Rönesans Koleji İyilik Hareketi Başlattı

TED Rönesans Koleji İyilik Hareketi Başlattı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, TED Rönesans Koleji’nde günün anlamına uygun bir proje ile kutlandı. 17-21 Nisan tarihlerini İyilik Haftası ilan eden TED Rönesans Koleji öğrencileri “çocukça”iyilikler yaparak ve paylaşarak geçirdikleri haftanın sonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladılar.

Çevre ve dünya sorunlarına duyarlı ve sosyal sorumluluk duygusu yüksek bireyler yetiştirmeyi hedefleyen TED Rönesans Koleji; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda “Çocukça Bir İyilik Sonsuz İyilik Dalgaları Yaratır” diyerek başlattığı İyilik Hareketi projesini hayata geçirdi.

Yaşam Becerileri ve Toplum Hizmeti çalışmaları kapsamında, öğrencilerin empati duygularını perçinlemek; aynı zamanda da toplum hizmetleri bilincini geliştirmek amacıyla 17-21 Nisan tarihleri İyilik Haftası olarak belirlendi. Hafta boyunca öğrenciler “hoşgörü, merhamet, şefkat ve karşılıksız iyilik” temalarını zenginleştirilmiş içeriklerle işledi.

İyiliğin Altın Kuralını Öğendiler

“İyilik” kavramı üzerine ilham verici konuşmacılarla bir araya gelen öğrenciler; iyiliklerin paylaşıldığı, sosyal ve ekonomik açıdan sorumlu, güvene dayalı bir sosyal platform olan Good4Trust’ın kurucusu Dr. Uygar Özesmi ile bir araya geldiler. Aynı zamanda kendisi de TED mezunu olan Dr. Uygar Özesmi öğrencilere iyiliğin basit ama altın kuralının “Başkalarının sana nasıl davranmasını istiyorsan sen de onlara öyle davran” olduğunu belirterek sosyal bir girişim olarak kurulan Good4Trust hakkında bilgi verdi. “Yaşantımızda bariz bir şekilde görmesek de gezegenin yaşam destek ünitelerinin yavaş yavaş çöktüğünün farkındayız. Beraberce iyiliği çoğaltalım, iyi olduğunu bildiğimiz insanlar arasında güven tesis edelim, işte Good4Trust.org bunun için var.” diyen Dr. Uygar Özesmi öğrencileri de bu iyilik hareketinin bir parçası olmaya davet etti.

Proje kapsamında öğrenciler hafta boyunca ağaçta kalan kediyi kurtarmak, arkadaşına kapıyı açmak, yaşlı bir büyüğü karşıdan karşıya geçirmek gibi“Çocukça bir İyilik” yaparak hem arkadaşları ve aileleriyle hem de Good4Trust üzerinden paylaştılar.

TED Rönesans Koleji Müdürü İpek Ak; “Ülkemizin çocuklarına armağan edilen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi özel bir günü anlamlı bir projeyle buluşturmanın, heyecanını yaşıyoruz. Öğrencilerimiz; aldıkları eğitimle iyiliğin planlı, kurgulanmış özel bir zaman diliminde gerçekleşen bir durum değil, yaşam boyu davranışlarımızda kendisini gösteren ve çevremizi etkileyen bir kişilik özelliği olduğunu kavrıyorlar. “İyilik Haftası” ile bu farkındalığı bir adım daha ileriye taşıdık.” Dedi.

 

İsmail Ethem Taboru

About admin

Check Also

Öğrencilere Karne Hediyesi Konya PTT’den

Konya Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Başmüdürlüğü tarafından karne alan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Konya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super