Home / Yazarlar / Lütfullah Kaleli / Mukabele Ve Dahası

Mukabele Ve Dahası

Dünyadaki doğal ve siyasi dengeler, karşılıklılık esasına dayanır. Hiç kimse ben yaptım oldu , “Gölgelerin gücü adına! Güç bende “ DİYEREK HİÇBİR ŞEY YAPAMAZ. Doğa görünen ve görünmeyen her şeyi sınırlamıştır.

Avrupa’da yaşayan devletlere baktığımızda dengeleri ve doğayı dikkate almadan , “kıroyum emme para bende” mantığıyla  olaylara yaklaşmakta  ve başarıyı asla yakalayamamakta. Başları da beladan kurtulamamaktadır. Mezhep savaşları 1.ve 2. Dünya savaşları bunun tipik örneklerindendir.

Avrupalı ahmaktır, ayı mantığıyla hareket eder.Kanıyla canıyla başkalarına hizmet eder. Ham hayaller peşinde koşar. Biraz palazlanınca kan dökmeye bayılır, içindeki uyuyan vahşet uyanmaya başlar. Şimdilerde yaşadığımız budur.

Almanların  mantıksızlığının altında yatan budur. Yani İsrail devletinin büyümesi ve yavrulaması vardır. Dünya Yahuda devletine gebe gibi gözüküyor. Ancak ne İslam adına-ne İsevilik adına Türklere rağmen hiç kimse bir şey yapamaz ve nihai hedeflerine ulaşamaz velev ki iki milyar insan bile öldürmüş olsa!

AB nin Gürcülere Şengen vizesi vermesi, bölgede yeni müttefik arayışı ve yönetimde bulunan haçlı kadroları desteklemesinden başka bir şey değildir. Almanya’nın İstihbarat savaşları başlatması, Türkiye ile savaş halinde olması, Türk devlet yöneticilerini oyalamak ve aldatmak içindir.

Irak ve Suriye’de- ön alma mücadelelerini görmekteyiz. Perde arkası mücadelelerin yansımalarını yaşamaktayız. Anlaşılan Siyonizm iri bir havuç paylaştıracağını vaat etmiş. Türk  coğrafyasında ki muhtemel olayların rüyasını görmeye başlamışlar.

Görünen gelişmeleri yorumlayanlar Türkiye’nin köşeye sıkıştırıldığını düşünüyorlar bu esasa göre yeni senaryolar üretip düşmanların tavrını yorumlamaya ve yeni şeyler dikte ettireceklerini vehmetmeye koyuluyorlar. Onların mantığı süzüktür. Devlet adamları böylelerine itibar ederlerse, yok olurlar.

Şartlar ne kadar ağırlaşırsa ağırlaşsın, daima bir çıkış yolu vardır, başarıya zafere giden yollar daima açıktır. Yeter ki bizler Tanrının verdiği kafayı saksı niyetine taşımayalım. Sosyal medyadaki paylaşımlara baktığımda aşırı muhalefet havası görüyorum. Aşırılık insanın gözünü kör eder, düşmanların beklediği fırsatları sunar, sonunda felakete uğramak kaçınılmazdır.

Bilimin ve teknolojinin esası tasniftir. Sebep –sonuç ilişkisidir. Şartlar buna göre oluşturulur, niyetlerin üstüne giydirilmiş, parıltılı elbiselere kanmamak gerek.(aşırı hırs-beklenti- muhalefet-.vs.)

Türk devleti (Türkler) Aşırılığın her türünü deneyecek yıkımı çok fazla olacak gizli ve açık savaşa hızla hazırlanmak durumundadır. Düşman demet atışı hazırlığındadır. Tıpkı; Balkan savaşlarında- 1. Dünya savaşında, Çanakkale savaşında- İstiklal savaşında olduğu gibi . Hazırlığın bu yönde olduğuna sabırlarının taşmak üzere olduğuna dair ciddi emareler görünmeye başladı.

Hemen zaman kaybetmeden kim ne geliştirecek beklemesine girmeden alınması zorunlu tedbirleri almak mecburiyetindeyiz. Bu tedbirlerden birisi de Irak’a girmek ve orada birilerinin dişlerini kırmaktır. Birilerinin enstrümanlarını kullanılamaz hale getirmektir. Enstrümanları devre dışı bırakmakta geç kalındığını düşünmek mümkündür.

İnandığımız-samimi olduğumuz-kuvvet hazırladığımız-hazırlandığımız sürece, düşmanların kalan dişleri de kırılacaktır, ezeli yolumuzda yürümeye devam edeceğimiz açıktır. Beş bin yıllık tarihimiz bunu örnekleriyle doludur. Ayrılığın her türünden korunmak durumundayız, Bize düşmanlarımız değil ayrılıklarımız acı vermiştir. Bununda beş bin yıllık tarihimizde sayısız örnekleri vardır. Hayır diyecek isek! Ayrılmaya, ayrı düşmeye –farklılaşmaya, zayıf düşmeye hayır demeliyiz.

Görklü tanrının selamı; beş bin yıllık yolumuzda yürüyen ve ciddi olan vatan evlatlarının üzerine olsun vesselam.

 

 Lütfullah Kaleli

About admin

Check Also

Yastık Altına Mı Kaldık?

Erdoğan 24 Haziran 2018 seçimlerinde, “24 Haziran’da bu kardeşinize yetkiyi verin; döviz mi, faiz mi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super