Home / Kültür-Sanat / Otizmli Küçük Deniz’den Kocaman Bir Sergi: ‘Bir Otizm Masalı’

Otizmli Küçük Deniz’den Kocaman Bir Sergi: ‘Bir Otizm Masalı’

Otizmli 11 yaşındaki Deniz Köse’nin ikinci kişisel resim sergisi ‘Bir Otizm Masalı’, 1-3 Nisan tarihleri arasında Trump AVM’de sergilenecek.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Ortaokul birincisınıf öğrencisi Deniz Köse, Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde otizmli çocukların farklılıklarına dikkat çekmek amacıyla resim sergisi açıyor. 1-3 Nisan tarihleri arasında Trump AVM’nin B2 katında açılacak sergide çocuk ressam Deniz Köse’nin 50 adet pastel, karakalem ve guvaj resmi sergilenecek.

“Bir Otizm Masalı” adı verilen resim sergisinde 11 yaşında otizmli bir çocuğun duygu, düşünce ve gözlemleri renkli ve ayrıntıcı bir teknikle kağıtlara yansıyor. İlk resim sergisini geçtiğimiz yıl açan Deniz Köse, “Çocuk Gözüyle Barış” adlı resim yarışmasında kendi yaş grubunda ikincilik ödülü de aldı.

Otizmliler sevgi ve destekle başarabilir

Deniz’in annesi Buket Köse, “Otizm zor ve uzun bir yolculuk ama bu zorlu yolu biz Deniz’in resimleriyle aşıyoruz. Otizmli toplumun bir parçasıdır, bir eksiklik değil, farklılıktır. Her şeyde olduğu gibi otizmin de çaresi sevgi ve Kabul görmektir. Sevgi ve destekle otizmli çocuklar da başarabilir” şeklinde konuşuyor.

 

İsmail Ethem Taboru

About admin

Check Also

Yaşar Gökçek Hoca, Konya Aydınlar Ocağı’nda anıldı

Hacıveyiszâde Mustafa Kurucu Hocaefendi’nin talebesi Yaşar Gökçek Hoca, vefatının 10. Yılında Konya Aydınlar Ocağı’nda aile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super