Home / Spor / Bodrum BAYK Cup’ta Arkas Sailing Team Rüzgarı Hız Kesmedi

Bodrum BAYK Cup’ta Arkas Sailing Team Rüzgarı Hız Kesmedi

Uluslararası yarışlardaki başarılarıyla adından söz ettiren Arkas Sailing Team, Bodrum BAYK Cup Kış Trofesi ile 2017 yarış sezonundaki başarılı çıkışına devam ediyor.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Bu yıl on beşincisi düzenlenen yarışın üçüncü ayağı 25-26 Şubat tarihlerinde 50 tekne ve 500 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. İki günün sonunda toplam 4 adet şamandıra yarışı olarak düzenlenen mücadeleden başarıyla çıkan Arkas Sailing Team, IRC 0 sınıfının galibi oldu.

Bu yıl on beşincisi düzenlenen, Türkiye’nin en uzun yelken kış trofesi tüm heyecanıyla sürüyor. 50 teknenin ve yaklaşık 500  sporcunun katıldığı yarışta 25-26 Şubat tarihlerinde yapılan üçüncü ayağın IRC 0 sınıfı birincisi yine Arkas Sailing Team oldu.

Heyecanlı mücadelede 4 şamandıra yarışı yapıldı. İlk gün 18-20 knot esen rüzgarda 2 şamandıra yarışı yapılırken, ikinci gün ise tekneler 10 knot rüzgarla yarışa başladı. İkinci günün ikinci yarışı ise rüzgarın dönmesi nedeniyle iptal edildi.

ARKAS Sailing Team yarışa; Tolga Yağlı, Serhat Altay, Fikret Oral, Serkan Yapan, Altuğ Şenermen, Tayfun Erey, Onur Tok, Tuğrul Elbirler, Erman Eroğlu, Onur Pekçetin’den oluşan deneyimli ve profesyonel ekibi ile katıldı. Yarışlara, Flying Box teknesiyle IRC 1.kategorisinde yarışacak olan Arkas Sailing Team, daha önce de başarılarıyla adından söz ettirdiği BAYK Trofesi’ne 6 yıldır katılıyor.

Trofede IRC-A sınıfında 21 yarış IRC-B & Destek sınıflarında toplam 14 yarış yapılacak. Yarış rotaları ise Yarış Kurulu tarafından, hava koşullarına göre açıklanarak, programa göre uygulanacak.

Toplamda 7 ayaktan oluşan uzun soluklu mücadele, 21 Mayıs 2017’de tamamlanacak. Arkas Spor Kulübü’nün yelken takımı Arkas Sailing Team, yılın en uzun trofesinde, bu yıl da şampiyonluk hedefiyle yelken açıyor.

14-15 Ocak’ta başlayan yarışlar 18-19 Mart, 8-9 Nisan, 29-30 Nisan tarihlerinde devam edecek ve 20-21 Mayıs 2017’te yedinci ayakla tamamlanacak.

 

İsmail Ethem Taboru

About admin

Check Also

Türkiye’deki Lisanslı Kadın Seyis Sayısı Artıyor

“Kırsal’da Kadın Seyisler Yetişiyor” projesinin 8 ilde düzenlenecek eğitimlerine başvurular 28 Ağustos’ta başlıyor… Muhabirimizin edindiği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super