Home / Ekonomi / Başkent, İş Dünyasının Nabzını Tutuyor

Başkent, İş Dünyasının Nabzını Tutuyor

Moment Yapı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Uyar, Ankara’nın bürokrasisiyle olduğu kadar sanayi ve ticareti ile de konuşulduğunu söyleyerek “Başkent, iş dünyasında da artık adından daha fazla söz ettiriyor” dedi.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Bürokrasinin merkezi ve kamu kurumlarının kalbi olan Ankara’nın, gelişen sanayisi, ticareti ve ekonomisi ile de adından daha fazla söz ettirmeye başladığını anlatan Turgut Uyar “Bu durum kentteki nitelikli ofise olan talebi arttırıyor ve talebin artmasıyla, Ankara’da nitelikli ofis açığı meydana geliyor. Başkent’te inşa edilen ofis sayısı fazla olmasına rağmen ne yazık ki bütün ihtiyaçlara karşılık verebilecek nitelikli projelere az rastlanıyor” dedi.

Akıllı ofislere duyulan ihtiyaç artıyor

Ankara’daki ofis projelerinde Beştepe, Söğütözü, Çukurambar, Eskişehir Yolu ve Konya Yolu gibi lokasyonların ağırlıklı olarak ön plana çıktığını söyleyen Turgut Uyar şu ifadeleri kullandı: “Ankara’da hızla artan nüfus ile beraber akıllı ofislere duyulan ihtiyacın da arttığı görülüyor. Geçmişte Kızılay, Ulus ve Gaziosmanpaşa’da iş alanları yoğunlaşırken, son yıllarda bu durum farklılık gösteriyor. 2017 yılında da bu yatırımların devam edeceğini ve Başkent’in iş dünyasında da iddialı bir çizgide ilerleyeceğini düşünüyorum.”

‘Ofis’ kavramı değişiyor”

28 yıldır kamu ve özel sektörde gerçekleştirdiği projelerle; kazandığı güven, prestij ve tecrübeyi, iş dünyasına yeni bir soluk getirecek olan Moment Beştepe Ofis projesi ile taçlandıran Turgut Uyar, Ankara’nın ofis yaşamına yeni bir vizyon kazandırmayı amaçlıyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin hemen karşısında yükselen proje, muhteşem bir şehir ve orman manzarası ile yatırımcı ve çalışanların standartlarını yükseltiyor. Kumandalı açılabilir pencereleri, uyku odaları, mola sokağı, briefing odası, yoga-pilates salonu, toplantı odaları, tabldot restoranı, zen bahçeleri, workshop odası, mola sokağı gibi zengin sosyal donatı ve fonksiyonlarıyla hem yatırımcıları hem de çalışanları A’dan Z’ye düşünen Moment Beştepe Ofis projesi, iş hayatına ayrıcalık katıyor.

Uygun ödeme koşulları

Sunduğu uygun faiz oranları ile yeni nesil ofis anlayışında fark yarattıklarını kaydeden Moment Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Uyar “Anlaşmalı bankaların garantörlüğünde 24 aya kadar 0, 60 aya yüzde 0,53, 120 aya 0,74 çok uygun faiz oranları ile yatırımcıların cebini de düşünüyoruz. Şubat ayı içerisinde örnek ofisleri de ziyarete açılacak olan Moment Beştepe’nin ayrıcalıklarını yakından keşfedebilirsiniz” dedi.

 

İsmail Ethem TABORU

About admin

Check Also

Arap Ekonomik Forumu’ndan Arap-Çin İşbirliğine Destek

Arap Ekonomik Forumu 12-13 Temmuz günlerinde Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta düzenlendi. Foruma katılanlar, Çin ile Arap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super