Home / Yazarlar / Lütfullah Kaleli / Alınamaz!… Satılamaz!…

Alınamaz!… Satılamaz!…

Kimi paralel yapı diyor, kimisi de mandacılar diyor…. Her neyse! İçimizdeki düşmanlar boş durmuyor.  Ordudaki yeni terfi sistemleri ve para karşılığı peşkeş çekilen vatandaşlık hakkı. Bu iki gelişme diğerlerinin üzerine mum dikti.

Devlet öyle kolayına kurulmuyor, öylesine kolay korunmuyor, ve dahi öylesine kolay yönetilmiyor. Ve dahi ürkütücü gelişmelerden birisi de Cumhurbaşkanlığı şartları arasından Doğuştan Türk Vatandaşı Olma Şartının Kaldırılmış Olmasır.

Siyasal iktidardan!   Bir gazi torunu-bir şehit yeğeni ve şerefli T.C. Vatandaşı olarak ricam odur ki…. Devletimi yok etmeye çalışan tuzak kuranları derhal ayıklayın.

Para karşılığı peşkeş çekilen vatandaşlık hakkından yararlanan fanatik bir Avrupalı Cumhurun başı olabilir.Hatta ihaneti yargı kararıyla sabit Fener Rum Patrikhanesine baş olan Bartelemeos bile….. İhanetleri çeşitli zamanlarda yaşanmış olan hatta paygamberimiz’in mezarı şerifini İngilizlerle birlik olup top ateşine tutan Suudilerden bile Cumhurbaşkanı olabilir!

Ve bu kadar basit bir olasılığı bile hesaplamaktan aciz ! Dürüst, vekillerin aklına şaşarım. Mecliste kürsü yıkılacaksa bunun için yıkılmalı,  birilerinin burnu kırılacaksa bunun için kırılmalı ki, birilerinin bacağı ısırılacaksa bunun için ısırılmalı ki alkışlayalım.

Ordumuzda ki terfi ve atama sisteminin değiştirilerek bakanlıklara bağlanması, beraberinde kışlaya günlük siyasetin girmesini, tıpkı siyasetin kirletildiği gibi kışlaların da kirletilmesini getirecektir. Ordunun yönetilmesinde ayak oyunlarının sergilenilmesi kaçınılmaz olacaktır.

Sanki Ergenekon kumpasının devam ettiği gibi bir izlenime sahip olmaya başladım. Ne olursa olsun Ordumuza zarar veriliyor. M. Kemal Atatürk derki!”bir ordunun gücü (KIYMETİ) subaylarının kıymetiyle ölçülür” Sivil insan, askerlikten, savaş sanatından disiplin temininden ne anlar ki askerlerin terfisine atanmasına karar versin.

Yüce peygamberimiz “Emaneti ehline veriniz! “Buyuruyor. Ehliyet bunun neresinde? Bırakalım da askerler kendi işlerini yapsınlar, tıpkı Irak’ta-Suriye’de- yurt içinde  ve diğer yerlerde olduğu gibi!

Cumhurun başı dünyaya meydan okudu, okuyor, düşmanlarımızı azarlıyor, Türkiye’ye yapılan her türden kalleşlik ve haksızlıkla mücadele ediyor, ordumuzda yaşatılan beş bin yıllık gelenek sayesinde, Ordumuzun başarıları sayesinde!

Şu unutulmamalı ki bu ülkede yaşayan herkesin şehitlere gazilere borcu var! Ödenemeyecek cinsten borcu var! Siyasal iktidar şehitlerin kemiklerini sızlatmaktan derhal vazgeçmeli bu yanlıştan dönmelidir. Askerlerimiz cebinde parası olan , parası sayesinde vatandaşlık hakkı verilen yabancılar için mi şehit veya gazi olacak.

Çocukluğunu ve gençliğini yaşayamayan, devletimizin ebet müddet(sonsuza değin) yaşaması için ömrünü feda etmişlere borcunuzu ödemek durumundasınız eğer ihmal ederseniz yakında ödemek durumunda kalabilirsiniz. Gerçekten ikinci bir istiklal savaşı vermek durumunda kalacağımızı düşünüyorum, hem de sözlük anlamında bir istiklal savaşından bahsediyorum.

Ey siyasal iktidar! Siz ne istediniz de yüce Türk milleti vermedi! On beş temmuzda canını- daha sonra parasını (dolar bozdurup altın almıştı)evladını seve, seve askere göndermiştir. Her türden tekalifi milliyeyi kabule hazır. Türk milletini ve Türk devletini ihanetin hiçbir çeşidi yıkamaz bu böyle biline. Hala atam oğuz kağanın izinden gidenler var! Görklü Tanrının selamı Atam oğuz kağanın izinden gidenlere olsun vesselam.

 

  Lütfullah Kaleli

About admin

Check Also

Traktör Var Ama Toprak Kalmadı

Sohbet sıklaştı. Söz köylünün durumuna geldi. Önce bir “ahhhhh!” çekti yanıkça. Sonra toplandı ve başladı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super