Home / Yazarlar / Lütfullah Kaleli / Düşmanların Adı….

Düşmanların Adı….

Yaklaşık iki yüz yıldır düşmanlarımızın adlarını ağzımıza alamıyorduk. Devlet mekanizması aşırı tedbirli davranmayı tercih etmişti. Düşmanı uyandırmadan mücadele etmenin yolları aranmıştı. Şuana kadar başarıyla yürütülen mücadele sonuç vermeye başladı.

Savunma politikalarının uzun zamandan beri gözden geçirildiği anlaşılıyor. Artık Türkiye cumhuriyeti şunun bunun yutabileceği küçük lokma değil.Korkutmayla tehditle yönlendirilebilecek  bir ülke hiç değil. Dostu yok! Düşmanı çok olan bir ülkeyiz.

Bunun için soydaş ülkelerle  ilişkilerimizi hızlı bir şekilde tahkim etmeliyiz. Sınırlarımızdan hızla mal ve insan geçişi sağlanmalıdır. Ortak savunma ve sanayi işbirliği sağlanmalı arzu edilen düzeye ulaştırılmalıdır.

Soydaş ülkelerin kendi aralarındaki sorunları çözecek mekanizmalar geliştirilmelidir. Batılıların veya diğerlerinin manipülasyonuna asla izin verilmemelidir. Kökü kiliselere dayanmış her türden dini akımlara karşı oralarda da eş zamanlı mücadele verilmelidir.

Avrupa ile olan restleşmenin içi doldurulmalıdır. Avrupa demek: kalleşlik-sömürü-soykırım- intikam sözünde durmamak- zalimlik-soygun vs. demektir. Bunun kanıtı ise; tarihi olaylardır. Tarih kesintisiz tekerrür ediyor, vahşi Avrupa her daim çirkin yüzünü göstermekten çekinmiyor.

Galiba Rusların aklı başına gelmeye başladı. Kaliningırat’a füze ve benzeri silahları yerleştiriyorlar. Rusları bulundukları coğrafya Türklerle müttefik olmaya zorluyor. Başkaca bir çareleri de yok!

Kiliselerin ihtiras ve hileleri bu ittifakın önüne geçmeye yetmeyecektir. Ruslar çok dikkatli olmak ve kiliselerin provokasyonuna gelmemek zorundalar. AP. nin şahsında Türkiye’ye çemkirilirken Ruslar gereğinden fazla Türkiye’nin yanında olmak ve anlayışlı davranmak mecburiyetindedirler.

Bir de Türk –Rus ilişkileri hızla kırılgan olmaktan çıkarılmalıdır. Moskova yakınlarına dayanan Alman ordularını asla unutmamalıdırlar. Moskova’yı işgal edebilecek yeni orduların tesis edilmesi ve sevk ve idareye başlanması işten bile değildir.

Türk Rus işbirliği Irak ve Suriye’de daha güçlü olmalıdır. Emperyalizme direnmenin yollarından en güçlüsü budur. Esed Türk ordusuna saldırmamalıdır. Türkiye ve Suriye savaşı iyi netice vermez, Selahaddin Eyyubi’nin mezarı üzerinde tepinen Fransız generali asla unutmasınlar.

Bugün, Suriye’de kan dökenler, emperyalistlerin özel kuvvetleri değil midir . Türkiye ittifak çemberini genişletmeli, çeşitlendirmelidir. Batılı ülkeler Türkiye’yi kendilerine mahkûm etmek için her türden naneyi yiyeceklerdir. Türkiye’de yeni olayların patlak vermesi mutlaka beklenmelidir.

Batılıların Tayyip düşmanlığı sebepsiz değildir. Korktuğum başıma geldi. Önümüzdeki zamanlarda Tayibi öven ve savunan yazıların yazılması kaçınılmaz görünüyor.           Ben yine uyarıcı ve yol gösterici yazılarıma devam edeceğim. Tayip bey güvendiği adamlar listesini yeniden gözden geçirmeli, güncellemelidir.

2023 e kadar batılıların var edip desteklediği diğer örgütlerin hayat sahaları yok edilmelidir. Sadece FETÖ ile mücadele yetmez yakında görevi diğerlerinden birisi devralacaktır.- Bu milletin en büyük zaafı dini inançlarıdır. Din adamı kığlındaki düşman subaylarının Anadolu’da cirit attığını unutmamak gerek!

Bizim köyde bir özdeyiş vardır. “yavaş tükürüğün sakala zararı vardır.” Diye;mümbiç ve diğer yerlere mutlaka girilmelidir. Iraktaki varlımız daha da güçlendirilmelidir.

GÖRKLÜ Tanrının selamı Misakı milli sınırlarımızı gerçekleştirmek için mücadele eden vatan evlatlarının üzerine olsun vesselam.

 

Lütfullah Kaleli

About admin

Check Also

Dikkat!

AKP’li savaştan yana olanlar seçimi kaybedince savaşmak için ERDOĞAN’IN emrini bekliyor. Fakat ERDOĞAN kaybedersek millet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super