Home / Teknoloji / Geleceğin Mühendisleri İşbaşında

Geleceğin Mühendisleri İşbaşında

Bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği kullanarak çocukları çözüm ortaya koymaya teşvik eden Engineering For Kids (EFK), çocukları İnşaat Mühendisliği kapsamında ‘Pipetten Yapılar Atölyesi’ne bekliyor.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, 13 Kasım Pazar günü, 13:00-14:00 saatler arası 4-7 yaş arası çocuklar Acemi Mühendisler Atölyesi’nde, 15:00-16:00 saatleri arasında da 8-11 yaş arası çocuklar Çırak Mühendisler Atölyesi’nde pipetten farklı yapılar yapma heyecanı yaşayacak.

EFK’da eğitimleri arasında yer alan 6 farklı mühendislik branşından biri olan İnşaat Mühendisliği kapsamında gerçekleşecek Pipetten Yapılar Atölyesi’nde çocuklar, mühendislik tasarım süreçlerini eğlenceli aktiviteler eşliğinde öğrenecekler. Atölyede yaratıcılıklarını kullanarak, uzun ve farklı tasarımlara sahip kuleleri geometrik şekillerin yardımıyla oluşturacak olan çocuklar, sağlam yapılar için uygun olan yerleri güçlendirmenin yollarını keşfedecek ve birçok hedef doğrultusunda problem çözme yeteneklerini geliştirecekler.

EFK’da uygulanan STEM metodu ile çocuklar, temel bilgilerini geliştirirken, okul, toplum ve gerçek yaşama ilişkin konu ve sorunlar arasında bağlantı kurabilme, öğretmen merkezli sınıf yerine problem çözme, keşif ve araştırmayla öğrenme merkezli bir sınıfta yaparak öğrenme fırsatı yakalayacaklar. Yapılan deneyler ve uygulamalar sayesinde çocuklar hem el becerilerini ve düşünce tarzını geliştirecek hem de eğlenerek öğrenecekler.

 

İsmail Ethem TABORU

About admin

Check Also

Robotlar Yüz İfadesinden Duyguları Anlayacak

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Albert Salah, bilgisayarların insanların sosyal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super