Home / Çevre-Kent / Doğanlara El Atılmıyor

Doğanlara El Atılmıyor

Doğanlar Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Memo Şengüler, Konya Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Dr. Mustafa Güçlü ve üyelerinin ziyaretinde sorunlarını dile getirerek “Doğanlar’a el atılmıyor” dedi.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Konya Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Güçlü, Doğanlar Eğitim Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Memo Şengüler’i ziyaret etti.

Aydınlar Ocağı üyeleriyle birlikte Doğanlar Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı MemoŞengüler’e hal hatır soran ve sorunları olup olmadığı konusunda sorular yönelten Konya Aydınlar Ocağı Başkanı Dr. Mustafa Güçlü, Doğanlar Mahallesi’nin kaderini değiştirmek adına ilk işe bu mahallesin adının değiştirmekle başlanılması gerektiği üzerinde durarak şu öneride bulundu: “Bu mahallenin ismi Sultan Mesut Mahallesi olarak değiştirildiği zaman Doğanlar’da yaşayan insanımız açısından güzel bir başlangıç olabilir.”

Bu önerinin Doğanlar Mahallesi açısından son derece önemli ama bir o kadar da uç bir öneri olduğuna dikkati çeken Doğanlar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı MemoŞengüler, “Keşke sizin dediğiniz yapılsa. Burada yaşayan insanlar uçar abi uçar. Ama Doğanlar’a el atılmıyor. Affınıza sığınarak söylüyorum; işte geliniyor, merhaba deniliyor ve bir daha da ne uğrayan oluyor ne yüzümüze bakan ve ne de merhaba diyen. Sadakallahülazim deniliyor o kadar.” dedi.

Doğanlar Eğitim Derneği’ne dışarıdan ilk defa ziyarete bir STK’nın geldiğine dikkat çeken Şengüler, buradaki insanların, eroinden kurtulup hidayete erenlere bile iş verilmediğinden dolayıuyuşturucu kullanan ve satan kişilerin varlığından söz ederek “Doğanlar Mahallesine yönelik yapılan etkinlikler ve faaliyetlerin hiçbir zaman götürüsü olmaz, getirisi olur. Bizim derneğimiz, bu mahallede açılan Kur’an-ı Kerim kursundaki faaliyetlerin bir nevi ek yeri gibi. Müftülüğün gönderdiği hocalardan ders alıyorlar. Oraya gitmeyen kardeşlerimizden biz ne kapabilirsek buraya getiriyoruz. Bizde burada dini sohbetler ediyoruz. İlmihal ve fıkıh dersleri yapıyoruz. Kur’an öğrenmek isteyenleri de oraya sevkediyoruz”diye konuştu.

 

İsmail Ethem TABORU

About admin

Check Also

Yaylapınar Süleymaniye’de Yeni Tapu Müjdesi

Konya Meram Belediyesi tarafından ilçe genelinde çevre ve yaşam kalitesini yükseltmek üzere imar planı revizyon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super