Home / Teknoloji / Firmaların ABD Pazarında Büyümelerini Sağlayan İTÜ GATE Yenilendi

Firmaların ABD Pazarında Büyümelerini Sağlayan İTÜ GATE Yenilendi

Bugüne kadar toplam 27 firmayı ABD’ye götüren ve 10 firmanın ticari faaliyetlerini ABD’ye taşımasına destek olan İTÜGATE’in 4.dönemi başlıyor.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, İTÜ ARI Teknokent’in firmaları ABD pazarına taşıyarak uluslararası birer markaya dönüşmeleri adına düzenlediği İTÜ GATE Uluslararası Girişim Hızlandırma Programı,farklı ölçekteki tüm firmalara hizmet verecek şekilde yenilendi. Eğitim, danışmanlık, mentorluk ve Amerika’da ofis desteğinin sunulduğuİTÜ GATEbu yapısıyla firmaları yurtdışında komple bir şekilde destekleyen en kapsamlı program konumunda bulunuyor. Firmaları uluslararası bağlantılara açılmasını hızlandıran ve 6 aya kadar uzatılabilen İTÜ GATE sürecine katılmak isteyen firmalar www.itugate.com adresinden programa başvurabiliyor.

İTÜ GATE süreci iki kısımdan oluşuyor. Öncelikle programa seçilen firmalar Türkiye’de özellikle ABD pazarına giriş stratejileri, pazar araştırması, ürünün rekabetçi avantajlarını konumlandırma, hikayeleştirme, fiyat ve gelir modeli gibi pek çok konuyu kapsayan 2 aylık bir eğitime tabi tutuluyor. Bu dönem sonrası firmalar ABD kampına alınıyor. Amerika’da Chicago 1871 ve SanFrancisco’da Galvanize kuluçka merkezlerinde firmalar uluslararası yatırımcılarla, akademisyenlerle ve girişimcilerle tanışıyor.

Daha fazla firmayı ABD pazarına taşımak adına yenilenen İTÜGATE’te başvurular sonrası eğitimler Kasım ayında başlayacak.

 

İsmail Ethem TABORU

About admin

Check Also

Robotlar Yüz İfadesinden Duyguları Anlayacak

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Albert Salah, bilgisayarların insanların sosyal …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super