Home / Ekonomi / Milyar Euro’luk Tünel Yatırımları Bu Fuarda

Milyar Euro’luk Tünel Yatırımları Bu Fuarda

Türkiye’nin Tünel ve Tünel Yapım kavramlarını tanımasını sağlayan TUNNEL EXPO, 2014 ve 2015’in ardından 3. kezsektörle buluşuyor.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Demos Fuarcılık tarafından organize edilen ve Tünelcilik Derneği (TÜNELDER) tarafından da desteklenen 3.TUNNELEXPO TURKEY, (3.Tünel Yapım Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı) 01 – 04 Eylül 2016 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak.

3.TUNNEL EXPO TURKEY, yurt içi ve yurt dışından sektörün öncü firmalarını bir araya getiriyor. Her geçen gün daha büyük ihalelerin açıldığı, milyar Euro’lukyatırımların yapıldığı ulaştırma alanında, karayolları için büyük öneme sahip tünel yapımında faaliyet gösteren firmalar, fuara büyük ilgi gösteriyorlar.

Büyük İhaleler Öncesi Firmalar Görücüye Çıkıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın açıkladığı ihaleler ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün planları öncülüğünde 2016 ve 2017 yıllarında Türkiye’nin dört bir yanında, karayolu ve metro tünel ihaleleri açıklanmış durumda. Tünelcilik sektöründe büyük atılımların beklendiği önümüzdeki dönemde, fuara katılan firmalar, bu inşaatlarda kullanılacak araç ve ekipmanlarıTunnel Expo’da sergileyecekler.

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İçin Geri Sayım Başladı

Yapımı tamamlandığında sadece İstanbul’un değil, Avrupa’nın da en büyük tünellerinden olacak olan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli, 30 Milyon TL’lik yapım bedeliyle sektöre büyük ivme kazandıracak. Tekliflerin alındığı projenin, 2017 yılı sonuna kadar mühendislik etütlerinin tamamlanması bekleniyor. Fuarda, bu dev projenin yanı sıra, ihale aşaması tamamlanan ve yapımına başlanan bir çok metro tüneli için gerekli ekipman sağlayan şirketler, ürünlerini sergileyecekler.

Ziyaretçiler tarafından şimdiden büyük ilgi gören ve 4 gün boyunca sürecek olan, sektörün önemli firmalarını bir araya getiren büyük organizasyonda, bu yıl ayrıca SANAT YAPILARI, KARAYOLU – KÖPRÜ – VİYADÜK YAPIMI ile ASFALT YAPIM TEKNOLOJİLERİ konuları da eklenmiştir. Fuarda ilk gün, katılımcı firmalardan temsilciler, sektörle ilgili konferanslarda verecektir. Fuar, Atatürk Havaalanı karşısında yer alan İstanbul Fuar Merkezi 9.Salonda organize edilecektir.

 

İsmail Ethem TABORU

About admin

Check Also

Arap Ekonomik Forumu’ndan Arap-Çin İşbirliğine Destek

Arap Ekonomik Forumu 12-13 Temmuz günlerinde Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta düzenlendi. Foruma katılanlar, Çin ile Arap …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super