Home / Genel / İstanbul Shoppingfest’te Son Günler

İstanbul Shoppingfest’te Son Günler

Bir İstanbul geleneği haline gelen İstanbul ShoppingFest’te son günler moda ve müzik gösterileri ile geçiyor…

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, 1 Temmuz tarihinde başlayan Türkiye’nin en büyük turizm, alışveriş ve kentsel markalaştırma projesi İstanbul ShoppingFest (İSF), İstanbullular ve yabancı ziyaretçilere sağladığı indirimli alışveriş avantajları ve katılımcı alışveriş merkezlerinde düzenlenen  renkli etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Festivalin son dönemine girilen bu haftasonunda, İstanbul ShoppingFest, 30 Temmuz’da, Akasya ve Akbatı’da Gencer Savaş Bandosu, Akmerkez’de Keman – Flüt – Viyolonsel Trio ve Palladium’daFreeHugs konseri ile şenlenirken, çocuklar da, ÖzdilekPark ve Palladium’da atölyelerde keyifli dakikalar geçiriyor.

İstanbul ShoppingFest son gününde, Akbatı’da Tişört Boyuyoruz, ÖzdilekPark İstanbul’da Miniklere Atölyesi, Palladium’daRetrobüs Konseri, Akasya ve Akbatı’da Keman – Flüt – Akordeon Trio konserlerinin yanı sıra, Palladium Pop-up Shop, Cevahir Stiline Güvenenleri Çağırıyor ve Forum İstanbul Alışveriş hediye kulesi etkinlikleriyle de, olağanüstü indirimlerin eşliğinde, alışverişlere renk katıyor.

İstanbul ShoppingFest bu yıl 11 AVM katıldı. Akasya, Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Akmerkez, İstanbul Cevahir, Forum İstanbul Alışveriş ve Yaşam Merkezi, İstinyePark, Kanyon, Mall of İstanbul, ÖzdilekPark İstanbul, Palladium Alışveriş Merkezi ve Zorlu Center gibi dev yatırımlarla kurulup İstanbullular ve dünyanın hemen her yerinden gelen ziyaretçilerine hizmet veren alışveriş merkezleri (AVM) tarafından desteklendi. Bu çerçevede, destekleyici tüm AVM’ler, birbirinden farklı ve aynı zamanda avantajlarla dolu indirim kampanyalarıyla, İSF ziyaretçilerinin çok keyifli ve aynı zamanda etkileyici bir alışveriş deneyimi yaşattılar.

Ayrıca İstanbul ShoppingFest kapsamında festival AVM’lerinden alışveriş yapanlar, yapılacak çekilişle araba kazanma şansı yakalayacak. Temmuz ayı içerisinde 100 TL’lik her alışveriş, çekilişe bir katılım hakkı sağlayacak. Kampanya ile  bir talihli kişiye noter huzurunda yapılacak çekilişle Mercedes VitoTourer hediye edilecek.”

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İstanbul Valiliği desteği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Ticaret Odası iş birliği ile bu yıl altıncı kez düzenlenen İstanbul ShoppingFest, kısa sürede “Bir İstanbul Geleneği”ne dönüştü. Beş yıl önce sıfır noktasından başlayan bu gelenek, artık hem İstanbullular hem de alışveriş turizmini takip eden yabancılar için heyecanla beklenir hale geldi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi, İstanbul Kalkınma Ajansı ve İstanbul Ticaret Odası, Türk Hava Yolları, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği, Tescilli Markalar Derneği, Tepe Akfen Havalimanları,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul ilçe belediyeleri, Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Gıda Perakendecileri Derneği (GPD),  Kategori Mağazaları Derneği (KMD), Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmeciler Derneği (TURYİD) gibi kurumlar İstarbulShoppingFest ile iş birliği yapıyor. Festivalin bu yılki sponsorluklarını; THY, TAV, Mercedes-Benz Türk, Coca-Cola ve İSG üstlendi.

 

İsmail Ethem TABORU

About admin

Check Also

Ey Oğul…

Kem nazarı gözüne, Kem kelâmı sözüne, Kem fikri de özüne, Bulaştırma Ey Oğul…   Tanış, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super