Home / Yazarlar / Nazım Peker / Şimdi MHP Ne Yapacak

Şimdi MHP Ne Yapacak

Beklenen karar, daha doğrusu Türkiye’nin beklediği karar yargıdan geldi: MHP Olağan Kongresi yapılacak.

Ülkücü irade ve” bu vatanın hali ne olacak?” diyen bütün vatan sathı bu haberle sevindi, coştu.

Ben hukukçu değilim. Ayak oyunlarından, Bizans entrikalarından da hiç anlamam.

Amma………………..!!??

MHP Genel Merkezi durur mu? Cinlikler devreye girdi. MHP Genel Merkezi, tüzük değişiklikli seçimli bir Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına karar aldı, salonu tuttu, 26 Haziran  ya da 10 Temmuz da Genel Kurulun yapılmasını kararlaştırdı. Sayın Dr. Devlet Bahçeli’de aday olacakmış.

Ne kadar masum ve ne kadar insani bir karar değil mi? İnanın gözlerim(!) yaşardı. MHP genel merkezi, ülkücü iradeye ve parti içi demokrasiye ne kadar da değer(!) veriyormuşlar meğer.

Genel Merkezin niyeti üzüm yemek mi yoksa bağcı dövmek mi?

Madem böyle bir niyetiniz vardı da, değişiklik isteyenlerin isteklerini, 543 üst kurul delegesi ülkücünün (Üstelik kendinizin seçtiği) değişim iradesine neden İNATLA hayır demiştiniz. Neden Kongre 2018 in Martında yapılacak diye isteği yok saymıştınız? Neden beş yüz değil bin beş yüz de olsa kongre filan yok demiştiniz? Neden bu haklı isteği mahkemelere taşımıştınız? Neden kongre isteyenleri şucu-bucu diye karalayıp iftira kampanyası başlatmıştınız?

Yüksek mahkemeden karar çıkınca ne oldu da yumuşadınız?

Sizlerin Kongre kararı alma ve yönetme yetkiniz var mı? Eğer var idiyse; neden mahkemece partiye atama yaptırdınız? Mahkeme bu üç kişiyi süs olsun diye mi atamıştı? Onların görevi, bu kongreyi sağ-salim yaptırıp sonuca ulaştırmak değil miydi?

Sizler böyle çakma seçimli bir Kongre kararı almakla; mahkemenin kararına saygısızlık ve müdahale yapmış olmuyor musunuz?

Kongre seçim sürecinin seyrine ve Yüksek Mahkemeden gelen karara göre bu kongreyi; atanan üç arkadaşın, hukuk prosüdürü gereği yapması gerekmiyor mu?

Gerekmiyorsa, bu arkadaşları mahkeme neden görevlendirmişti?

Madem kendinize güveniyordunuz, madem delegeye saygınız vardı, madem ülkücü iradeye değer veriyordunuz, madem parti içi demokrasiye inanıyordunuz: bu kongreyi buralara getirmeden yapsaydınız ne kaybederdiniz?

Ülkücü irade sizin aldığınız bu “SEÇİMLİ KONGRE” kararına güvenmiyor. Çünkü size karşı güven bırakmadınız!

Tüzük değişikli Olağan üstü kongre; ÇAĞRI heyetince yaptırılmalı. Ardından da seçimli kongrenin yapılması gerekir diye düşünmekteyim. Mevcut tüzüğe göre de zaten; Olağanüstü kongrelerde  seçimli bir kongrenin yapılması da olası değildir.

Umuyorum kazanan ülkem ve MHP olsun. İnşallah öyle de olacak!

 

Esen kalınız.                                       Nazım PEKER

About admin

Check Also

Traktör Var Ama Toprak Kalmadı

Sohbet sıklaştı. Söz köylünün durumuna geldi. Önce bir “ahhhhh!” çekti yanıkça. Sonra toplandı ve başladı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super