Home / Spor / Kadir Has Üniversitesi Kürekte Yine Şampiyon

Kadir Has Üniversitesi Kürekte Yine Şampiyon

Kadir Has Üniversitesi Kürek Takımı, Türkiye Kürek Federasyonu’nun düzenlediği “Gençlik ve Spor Bayramı Kupası”nda elde ettiği dereceler ile toplamda takım halinde şampiyon oldu.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Kadir Has Üniversitesi Kürek Takımı şampiyonluklarına bir yenisini daha ekledi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çerçevesinde Türkiye Kürek Federasyonu tarafından organize edilen “Gençlik ve Spor Bayramı Kupası”nda yarışan Kadir Has Üniversitesi ekibi, yarışlarda aldığı derecelerle toplamda şampiyonluğa ulaştı.

Üç Yarışta Birincilik Kupayı Getirdi

İstanbul Maltepe parkurunda Kulüpler, Üniversiteler ve Deniz Küreği adlı üç ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışlara Kadir Has Üniversitesi kürek yarışçıları, A ve B olmak üzere iki takımla katıldığı Akademi Erkek 1x’de Ozan Demirdelen (A Ekibi) ile üçüncü, Akademi Erkek 1x’de Levent Örge (B Ekibi) ile ikinci; Akademi Erkek 2-‘de Özgür Borazan – Yavuz Ali Oğuz ikilisiyle birinci, Deniz Küreği 1x (C-1x)’de Kaan Kaptan ile dördüncü, Akademi Erkek 4-‘te Savrun Kanay – Batuhan Köksal – Cihat Yasin Sevinç – Buğra Akyazı ekibiyle birinci, Akademi Erkek 8+’de ise Cihat Yasin Sevinç – Özgür Borazan – Yavuz Ali Oğuz – Batuhan Köksal – Savrun Kanay – Murat Koçer – Levent Örge – Buğra Akyazı ve dümende Kübra Aksoyer ekibiyle birinci olarak; toplamda üç birincilik kazanarak 42 puanla şampiyonluk kürsüsüne çıktı. Kadir Has Üniversitesi geçtiğimiz günlerde de Haliç’te gerçekleştirilen 5. Dostluk Kupası kürek yarışını kazanmıştı.

 

 İsmail Ethem TABORU

About admin

Check Also

Hokey Avrupa Şampiyonası Konya’da Başladı

U18 Kız-Erkek Açık Alan Hokeyi Avrupa Şampiyonası C3 Konya’da başladı. 15-21 Temmuz tarihleri arasında Konya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super