Home / Ekonomi / Selva Gıda Bilinçli Tüketimi Destekliyor

Selva Gıda Bilinçli Tüketimi Destekliyor

İttifak Holding kuruluşlarından olan Selva Gıda, ‘Ben Bilinçli Tüketiciyim’ adlı projenin sertifika töreninde öğrencileri makarnalarıyla tanıştırdı.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, İttifak Holding bünyesinde un-irmik ve makarna sektöründe faaliyet gösteren ve 10 kategoride 170’in üzerinde ürüne ulaşan ve ‘Gerçek Gıda’ yaklaşımını benimseyen Selva Gıda, Karatay Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Karatay Milli Eğitim Müdürlüğü’nün İlkokul öğrencilerine yönelik uyguladığı ‘Ben Bilinçli Tüketiciyim’ adlı projenin sertifika töreninde öğrencileri makarnalarıyla tanıştırdı.

Hilton Garden Inn Otel’de yapılan sertifika törenine, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyfettin Baydar, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ali Ekici, Karatay Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Esat Altuntaş ile 500 kişiye yakın öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Karatay Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Esat Altuntaş, “Yeni tarım teknikleri ve değişen muhafaza, imalat şartları beraberinde insan sağlığını tehlikeye sokabilecek sorunları da getirmiştir. Bu doğrultuda hem tüketicinin bilinçlenmesi hem de ülkelerin daha sağlıklı ve güvenli gıda üretimi için gıda yasalarında yaptıkları düzenlemelerle bu konuda önemli gelişim ve değişimler yaşanmıştır. Gıda güvenliği konusu son yıllarının en önemli toplumsal konularından biri haline gelmiştir. Bakanlığımız da bu doğrultuda gerekli yasal düzenlemeleri yapmış ve uygulamaya koymuştur” dedi.

Selçuk Üniversitesi Dekan yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Akbulut’un konuşma yaptığı programın sonunda öğrencilere katılım sertifikaları verilirken, bilinçli gıda tüketicileri de sertifikalarını aldı.  Etkinlik bitiminde Karatay ilçesine bağlı 10 okul Selva fabrikasını gezme fırsatı buldu.

 

İsmail Ethem TABORU

About admin

Check Also

Hayvancılık İthalatında Rekor Artış Yaşandı

2017 yılında bir önceki yıla göre büyükbaş hayvan ithalatı yüzde 91 artarken, sadece küçükbaş hayvan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super