Home / Politika / Yokuş, Başbakan Davutoğlu’nu Sahipsiz Bırakanları Kınıyoruz

Yokuş, Başbakan Davutoğlu’nu Sahipsiz Bırakanları Kınıyoruz

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş” Güçlü Başbakan, Güçlü Konya” sloganıyla Başbakan Ahmet Davutoğlu’na destek veren Konya’lı Sivil Toplum Kuruluşları şimdi neredeler. Niçin sessiz kaldılar.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, Konya İçin Birlikteyiz Platformunun, “Güçlü Başbakan, Güçlü Konya” sloganıyla Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Konya’dan destek çağrısı yapan Sivil Toplum Kuruluşları(STK) lardan şimdi hiçbirinden ses yok. Yazıklar olsun bu samimiyetsizliğe… Hemşerimiz Davutoğlu’nu yüz üstü bırakanlara…” dedi.

Türkiye Kamu-Sen Konya İl Temsilciliği ve Türk Dayanışma Konseyinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Genel Başkanı Fahrettin Yokuş; “ 7 Haziran seçimleri öncesi 19 Mayıs 2015 günü Dedeman Otel’de “Konya İçin Birlikteyiz Platformu” olarak, “Güçlü Başbakan, Güçlü Konya” sloganı ile geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantıya Konyamızın Ticaret Odaları, Sanayi Odaları başta olmak üzere, her meslek grubunu temsilen dernek, sendika ve meslek odaları katıldı. Konya’daki yüzlerce sivil toplum örgütü bu birlikteliğin içinde yer aldı. Konya’nın kanaat önderleri, eski Bakan ve Milletvekilleri, siyasi partilerin eski İl Başkanları da destek verdiler. Bu toplantının amacı “Konyalı bir Başbakanımız var ve O’na sahip çıkalım. Konyamız kazansın, Konyamıza daha çok hizmet gelsin” idi.

“Konya İçin Birlikteyiz Platformunun, “Güçlü Başbakan, Güçlü Konya” sloganıyla Başbakanımıza destek çağrısı yapanları ve katılanları eleştirmiştim. Eleştiri gerekçemiz de, bu organizasyonu yapanlar ve destek verenlerin maksadının ‘Konyamızın geleceği ve hemşerimiz Davutoğlu’na sahip çıkmak için değil, ‘iktidar partisine oy devşirmek için yaptılar’ ifadelerini kullanmıştık. Yaklaşık 1 yıl sonra Konya’da sizlerle yine beraberiz. Keşke yanılsaydık. Keşke mahcup olsaydık. Ve ben bir Konyalı olarak söylediğim sözlerden, yaptığım eleştirilerden sonra haklı çıkmasaydım…

Bugün Konyalının boynu büküktür. Hemşerisi Davutoğlu’na yapılanı hazmedememektedir. Sayın Davutoğlu’na yapılan haksızlık kadar acı veren bir başka husus ise, daha 1 yıl önce “Arkandayız, seninle beraberiz. Konyamızın gururu” diyerek, toplantılar ve çalışmalar yapanların bugün ki vefasızlığıdır. Ben bir Konyalı olarak, bu vefasızlığı yapanları kınıyorum. Buradan sesleniyoruz; Gerçekten Konya’yı seviyorsanız Sayın Davutoğlu’na saygınız varsa daha fazla geç kalmadan sesinizi yükseltirsiniz. O’na yapılan haksızlığa itiraz edersiniz..

Tüm Konyalıların vicdanına sesleniyoruz; Hemşeriniz Davutoğlu’na yapılan haksızlık, Konya’ya yapılmıştır.” Erdemli insanlar, kula kul olmaz. Allah’a kul olur. Bu haksızlığa karşı lütfen sesinizi yükseltiniz. Konya gündemini değerlendirdikten son, Ülke gündeminde yer alan terör, kamu çalışanları arasında yapılan ayrımcılık,  iş güvencesinin kaldırılması ve ülkeyi yönetenlerin öngörüsüzlüğü Türkiye kaosa sürüklediği konularında bilgiler aktardı.

Toplantı günün anısına çektirilen toplu fotoğraf ile son buldu.

 

 İsmail Ethem TABORU

About admin

Check Also

MHP Selçuklu, “15 Temmuz Bir Demokrasi Zaferidir”

MHP Selçuklu İlçe Başkanı Güzide Çipan “Devletimizin ve milletimizin istiklaline ve istikbaline kastetmeye yeltenen hain …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super