Home / Politika / Kamu-Sen, Bu 1 Mayıs’ı Alanlarda Kutlamayı Doğru Bulmadık

Kamu-Sen, Bu 1 Mayıs’ı Alanlarda Kutlamayı Doğru Bulmadık

Türkiye Kamu-Sen Konya 1 Temsilcisi Hüsamettin Şenel;  Ülke genelindeki terör olaylarından dolayı Kamu-Sen olarak bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü alanlarda kutlamama karar aldıkve bu nedenle Kamu-Sen olarak alanlarda yerimizi almayarak 1 Mayıs kutlamadık.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre,  Türkiye Kamu-Sen Konya İl Başkanı Hüsamettin ŞENEL  “Sizlerin de bildiği gibi geçtiğimiz Pazar günü 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramıydı.  Her gün bir ya da birden fazla şehit geliyor, anaların, babaların gözyaşı sel oldu, kardeşlerin yüreği paramparça. Milletimiz üzgün. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma bayramı sendikacılık açısından son derece önemli bir bayram. Ancak biz Türkiye Kamu-Sen olarak bu 1 Mayıs’ı davulla zurnayla kutlamanın günü olmadığını düşünüyoruz.

Şenel; Milletimizin yüreğinin kanadığı şu günlerde 1 Mayıs’ı alanlarda kutlamayı doğru bulmadık. Türkiye Kamu-Sen bayram tadında 1 Mayıs kutlaması imkanı olmaması gerekçesiyle alanlarda olmayacaktır. Dedi. Türkiye Kamu-Sen olarak ;” 1 Mayıs’ta çalışma hayatının problemlerini konuşmayacağız demek değildir. Çalışanların sorunlarını her zaman her yerde konuşmaya, gündeme taşımaya da devam edeceğiz.” dedi

Bu bir millet olmanın gereğidir. Millet olmak, tasada ve kıvançta bir olmak demektir. Elbette, hem sevinçlerimizi, hem de üzüntülerimizi paylaştığımızda gerçek anlamda bir millet olabiliriz. Bizler 1 Mayıs’ta bunu göstermeye çalışacağız. Dedi.

 

 İsmail Ethem TABORU

About admin

Check Also

MHP Selçuklu, “15 Temmuz Bir Demokrasi Zaferidir”

MHP Selçuklu İlçe Başkanı Güzide Çipan “Devletimizin ve milletimizin istiklaline ve istikbaline kastetmeye yeltenen hain …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super