Home / Çevre-Kent / Vali Erol’dan Konya Ermenekliler Derneğine Ziyaret

Vali Erol’dan Konya Ermenekliler Derneğine Ziyaret

Konya Valisi Muammer Erol’u Sivil toplum kuruluşları ziyaretleri devam ediyor. Vali Erol, son olarak Konya Ermenekliler Kültür Sanat ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet İleri ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre,  Vali Muammer Erol’un ziyaretinde ilk sözü alan Konya Ermenekliler Derneği Başkanı Ahmet İleri; “Valimiz Muammer Erol’un ziyaretinden dolayı memnun kaldık. Kendilerine derneğimize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Konder olarak amacımız hemşehrilerimiz arasında birlik ve beraberliği güçlendirmek, Atatürk İlkeleri ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak, yöremiz kültürü yaşatmak amacındayız. Bugüne kadar çeşitli sosyal ve kültür etkinlikler gerçekleştirdik. Özellikle öğrencilerimize kendi imkânlarımız dâhilinde burs veriyoruz. Burada ki amacımızda gençlerimizin eğitimine maddi ve manevi anlamda katkı sunmaktır.”dedi.

Konya Valisi Muammer Erol ise ,” Konya Ermenekliler derneğinin hemşehrilerinin birlik ve beraberlik çatısı altında buluşturması ve yaptıkları sosyal etkinlikler örnek alınacak bir davranıştır. Önemli olan bir etkinlikleri ise öğrencilere maddi ve manevi katkılar vererek, çocukların eğitimine katkı vermeleridir. Bu da güzel bir davranıştır dernek yöneticilerini ve üyeleri kutluyorum.

Dernekler milletimizin birlik ve beraberliği için önemlidir. Bundan sonra yapacakları faaliyetlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Konya Ermenekliler derneği Başkanı Ahmet İleri, Konya Valisi Muammer Erol’a günün anısına Ermenek görüntülü bir tablo hediye etti. Ziyaret günün anısına çektirilen toplu fotoğraf ile son buldu.

 

 İsmail Ethem TABORU

About admin

Check Also

Meram’da Gençlere 15 Temmuz Ruhu Aşılanıyor

Konya Meram Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “15 Temmuz-Şanlı Direnişin Kalbine Gidiyoruz” projesi kapsamında ilçe genelinde öğrenim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super