Home / Politika / 23 Nisan Emperyalistlerin Ölüm Fermanı Sevr’in Parçalandığı Gündür.

23 Nisan Emperyalistlerin Ölüm Fermanı Sevr’in Parçalandığı Gündür.

Millet Partisi Konya İl Başkanı Ahmet KARA yaptığı açıklamada 23 Nisan milletimiz ve mazlum insanlar için dönüm noktası olan bir gündür. 23 Nisan hafızalarımızda daima canlı bir şekilde tutulmalıdır.

Muhabirimizin edindiği bilgiye göre,  Millet Partisi İl Başkanı Ahmet KARA şunları söyledi;

“23 Nisan tarihimizin dönüm noktalarından bir gündür. Türk milletini tarihin milletler mezarlığına gömmek isteyen emperyalist güçlerin üzerimizde oynadıkları oyunların boşa çıkarıldığının ilan edildiği bir gündür. Bir avuç mücahid gazinin verdiği onurlu mücadele işgal, kargaşa ve umutsuzluk karanlığına düşmüş Türkiye ve İslam dünyası için umut olmuştu. Bu umudun TBMM çatısı altında canlandığı bir gündür.  Osmanlı imparatorluğumuz için ölüm fermanından başka bir anlamı olmayan Sevr tuzağının parçalandığı bir gündür.

Osmanlı imparatorluğumuzun bütün toprakları İngiliz, Fransız, İtalyan işgal güçlerince ve yardakçıları olan Yunan ve Ermeni çetelerince ahlaksızca işgal ve yağma edilmişti. Bu karanlığı ülkemizden, bölgemizden kovan Milli Mücadele, Kuvvayi Milliye hamlesini başlatan ve Osmanlı devletimizin, Selçuklu devletimizin gerçek varisi Türkiye Cumhuriyeti’nin müjdecisi olan 23 Nisan Milli Hakimiyet Bayramımız kutlu olsun. Hür ve bağımsız bir şekilde yaşamak istiyorsak bu iradeye bağlı kalmalıyız. Balkan Savaşları sırasında beliren malum teslimiyet, korku ve şaşkınlık sayıklamasına değil, Çanakkale’de, Sakarya’da ortaya çıkan Kurucu millet iradesine bağlı ve saygılı olmalıyız.

Allah bu milleti ve ülkeyi Sevr felaketlerinden korusun. Milleti yönetme şeref ve imkanına kavuşanları bu ruhu anlayan şanslı insanlardan eylesin. 23 Nisan Milli Egemenlik Bayramımız kutlu olsun.”

 

İsmail Ethem TABORU

About admin

Check Also

Orhan Erdem’den Cemiyete Teşekkür Ziyareti

dönem AK Parti Konya milletvekili Orhan Erdem, Gazeteciler Cemiyeti’ne teşekkür ziyaretinde bulunarak gündeme dair açıklamalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super